Obrtnička komora TK – Potpisani ugovori u Gračanici za stjecanje prvog radnog iskustva

Danas su u prostorijama Udruženja obrtnika grada Gračanica potpisani ugovori u okviru projekta “Pro-Poso” između Obrtničke komore Tuzlanskog kantona, Grada Gračanica i obrtnika, poslodavaca o sufinansiranju uposlenika koji će steći prvo radno iskustvo. Predsjednik Obrtničke komore TK Nedžad Nuhanović je istakao da ovaj projekt traje 10 godina a da je prema njihovim analizama 65% onih koji su prošli kroz ovaj sistem po završetku i ostalo da radi kod poslodavaca ili su pronašli novi posao.
Jedna od korisnica projekta je vlasnica firme Miss tekstil, Sabina Đulić koja je kazala kako je ovo dobra stvar i za obrtnika a posebno za uposlenike.
Sličan projekat je implementiran i u aprilu tokom sajma kada je također nekoliko mladih sa područja Gračanice potpisalo ugovore o stjecanju prvog radnog iskustva.
Više danas u Infu 5 od 17 sati.



