Rukometaši bez većih problema savladali Bosnu 24:18

Bosni je ovo bio prvi poraz u sezoni

RUKOMET – Premijer liga BiH, 7. kolo, Gračanica

Gračanica – Bosna V.  24:18  (15:11)

Rukometaši su u derbiju 7. kola Premijer lige BiH pred ispunjenim tribinama dvorane Luke bez većih problema savladali Bosnu iz Visokog koja je u Gračanici gostovala kao jedina neporažena ekipa u ligi. I to se promijenilo. Domaćini su bili bolji od prve do zadnje minute utakmice i zasluženo su slavili rezultatom 24:18, poluvrijeme 15:11. Sa ovom pobjedom i ovim bodovima Gračanica je prestigla Bosnu i na tabeli te su sada Gračanlije na 2. mjestu. Borac je prvi a upravo se ove dvije ekipe sastaju u narednom kolu u Banjaluci.

Domaćini su odigrali jednu svoju poznatu utakmicu u kojoj su gostima dozvolili samo 18 golova, u drugom poluvremenu samo 7!!! Vladimir Tomić je bio najefikasniji u ekipi Gračanice sa 7 golova, 5 je dodao Džinović a po 4 Tufekčić i Ćuzović. Sjajan je na golu bio Bosić sa 16 odbrana.

Goste, koji su u Gračanici gostovali bez najboljeg igrača Harmandića, predvodili su Toromanović, Imamagić, Karanović i Omanović sa po 3 postignuta gola. Golmani Bosne nisu imali svoju noć. Tek je ulazak Žige malo popravio situaciju. Žiga je u drugom dijelu upisao 6 odbrana.

Zaslužena i vrijedna pobjeda domaćina sa kojom ostaju u vrhu tabele uoči paklenog ritma u narednih nešto više od mjesec dana kada ih osim teških iskušenja u prvenstvu čekaju i nastupi u Challenge kupu protiv Dukle.

Za kraj moramo još jednom da čestitamo navijačima Gračanice i Bosne koji su priredili jednu prelijepu sportsku atmosferu sa puno respekta i uvažavanja jednih prema drugima.

SA UTAKMICE

Bosna je u Gračanici gostovala kao jedina ekipa bez poraza ali su gostovali i bez vođe svog tima, Adnana Harmandića. Bio je ovo duel najbolje odbrane i najboljeg napada lige. Na kraju je odbrana odnijela pobjedu a samo 18 primljenih golova sugerišu da je posao odrađen kvalitetno.

Domaćini su spremno i motivisano dočekali susret i ništa nisu prepuštali slučaju. Od prvog napada su krenuli maksimalno ozbiljno a to im donosi prednost već na otvaranju susreta. U 10-oj minuti je bilo 6:2 a tu su prednost domaćini čuvali i kontrolisali do samoga kraja. Ono što je bio problem za goste je činjenica da golmani u prvom poluvremenu bukvalno nisu ništa odbranili. I tu se krio najveći problem njihove igre. Na drugoj strani Bosić je bio raspoložen i do kraja je upisao 16 odbrana.

Tokom prvih 30 minuta ekipa Gračanice je imala prednost u rasponu od 2 do 4 gola sa koliko se i otišlo na odmor pri rezultatu 15:11. Dodatni problem za goste je bilo drugo isključenje Karanovića već u 27. minuti.

I u drugom poluvremenu slična situacija. Domaćini čuvaju prednost dok Bosna ne uspijeva da zaprijeti. Bosić je bio odličan na golu. Od 16 odbrana njih 11 je bilo u drugih 30 minuta a da Žiga kao treće rješenje na golu Bosne nije upisao svojih 6 odbrana u drugom poluvremenu, mogla je ova prednost biti i veća.

Držala se Bosna do recimo 52. minute kada je Ćuzović pogodio za prvi puta +5, 22:17. Tada je čini se bilo jasno da bodovi ostaju u Gračanici. Do kraja bez većih uzbuđenja za konačnih 24:18.

Sjajna utakmica domaćina prije svega u odbrambenom dijelu. Trener Doborac je bio zadovoljan pobjedom a zadovoljan ukupnim učinkom ekipe će biti, kako kaže, kada jednu ovakvu utakmicu ponove u gostima. Prva im je prilika protiv Borca u gostima.

Utakmica je odigrana u prelijepoj atmosferi kojoj su doprinijeli i gostujući navijači, koji se na kraju ipak nisu imali čemu radovati.