Rukometaši savladali Slobodu 28:26

RUKOMET – Prijateljska utakmica, Gračanica, SD Luke

Gračanica – Sloboda  28:26  (12:15)

Ekipa Gračanice je u prijateljskoj utakmici odigranoj u dvorani Luke savladala Slobodu rezultatom 28:26, poluvrijeme 12;15 za goste. Do pobjede su domaćine vodili Živanov sa 7 golova, Tomić sa 5 te Mehmedović sa 4. Još se šest igrača upisalo u listu strijelaca u domaćem sastavu a vrijedi istaknuti i prvijenac mladog Mehmedćehajića koji je stigao iz Gradačca. Nikako ne smijemo zanemariti ni odbranu u kojoj poslovično Ćuzović i Radičević uz ostale saigrače odrađuju ogroman dio posla.

U gostujućem taboru osam igrača se upisalo u listu strijelaca a najefikasniji je bio Suhonjić sa 5 golova.

I jednima i drugima ova utakmica je poslužila kao generalna proba pred nastavak drugog dijela sezone. Podsjećamo da će i jedni i drugi sezonu otvoriti nastupom u 1/4 finalu Kupa BiH. 8. februara Gračanica gostuje u Ljubuškom kod Izviđača a Sloboda će prolaz među 4 ekipe tražiti protiv Iskre. Uzvrati su 7 dana kasnije a prvenstvo se nastavlja 22.2.

Kada je u pitanju ekipa Gračanice, dobra je stvar što se kod Tomića nije radilo o težoj povredi. Vratio se nakon subote na teren i pokazao koliko znači ovoj ekipi. Još uvijek na terenu nema povrijeđenih Tufekčića i Dželilovića a Šahdanović je odsutan zbog problema sa papirologijom (EHF).

Za nadati se da će ekipa biti kompletna ako ništa barem do početka prvenstva.

5 UTAKMICA – 5 POBJEDA

Gračanica je u pripremnom periodu odigrala 5 prijateljskih utakmica. Ostvareno je isto toliko pobjeda. Podsjećamo da su redom padali Sloboda, Metaloplastika, Derventa, Spačva i još jednom Sloboda.

SA UTAKMICE

Kada je u pitanju utakmica protiv Slobode, bila su to dva različita poluvremena. Prvo u kojem su domaćini pokazali jedno slabo izdanje i drugo u kojem su odigrali bolje ali daleko od svog maksimuma. Ima vremena da se još malo poprave.

Sloboda je tokom prvih 30 minuta izgledala dosta bolje. Imali su u nekoliko navrata po 4 gola prednosti i domaćini mogu biti sretni što su na odmor otišli sa samo 3 gola zaostatka. Jasno je gdje je prije svega bio problem. U odbrani. 15 golova za 30 minuta je ipak previše za ekipu čiji je forte upravo odbrana.

U drugom je to izgledalo dosta bolje. U odbrani agresivnije i čvršće. Gosti su se mučili da dođu do gola a rezultat takve igre je prvo izjednačenje u 41. minuti kada je bilo 18:18 a odmah nakon toga Gračanica dolazi i do vodstva 19:18.

U 45. minuti na semaforu je pisalo 22:20. Igralo se u tim trenucima gol za gol da bi gosti u 50. minuti izjednačili na 23:23.

Zadnjih 10 minuta domaćini su imali više snage, sreće i spretnosti i dolaze do pobjede 28:26.

I jednima i drugima želimo sreću u nastavku sezone kako u Kupu tako i u Premijer ligi BiH.