
Na poziciji direktora Agencije za vodno područje rijeke Save u naredne četiri godine bit će Senad Memić, doktor prirodnih nauka. Na sastanku s rukovodiocima Sektora Agencije danas je Memić upoznat sa situacijom u Agenciji, aktuelnim projektima te poslovanjem AVP Sava.
Podsjećamo, Senad Memić je punih 20 godina radio u JP “Komus” Gračanica d.o.o., gdje je ostvario i zapažene rezultate na direktorskoj poziciji.

Zvanje profesora biologije stekao je 2004. nakon završenog Prirodno-matematičkog fakulteta Univerziteta u Tuzli. Od juna 2005. godine, zaposlen je u Javnom preduzeću Komus Gračanica, na mjestu stručnog saradnika za zaštitu životne sredine. U istom preduzeću, od 2009. godine, radi kao tehnički rukovodilac. Za direktora JP Komus Gračanica imenovan je u februaru 2014. godine.
Postdiplomske studije je završio na Prirodno-matematičkom fakultetu Univerziteta u Tuzli 2012. godine i stekao zvanje magistar prirodnih nauka iz područja biologije. Doktorske studije je završio na Prirodno-matematičkom fakultetu Univerziteta u Tuzli i 2024. godine stekao naučno zvanje doktora prirodnih nauka.
Kao autor i koautor objavio je pet naučnih radova i jedan abstrakt te prisustvovao domaćim i međunarodnim stručnim konferencijama. Oženjen je i otac dvoje djece.



