Sport

Sport info – Pregled svih rezultata i nastupa gračaničkih sportista

RUKOMET – Premijer liga BiH, 7. kolo

  • Gračanica – Bosna V.  24:18
  • Izviđač – Sloga GV/U – prekinuto zbog nevremena
  • Goražde – Leotar  26:29
  • Sloga D. – Lokomotiva  35:35
  • Drina – Slavija  23:31
  • Konjuh – Iskra  32:32
  • Vogošća – Sloboda  24:23
  • Maglaj – Borac  25:29

Tabela:

  1. Borac 18
  2. Gračanica  15
  3. Bosna 14
  4. Slavija 13
  5. Sloga GV/U 11 (-1)
  6. Lokomotiva 11
  7. Izviđač 10 (-1)
  8. Iskra 10
  9. Sloboda 9
  10. Leotar 9  (-1)
  11. Sloga D. 7  (-1)
  12. Maglaj 7
  13. Konjuh 7
  14. Vogošća 7
  15. Goražde
  16. Drina 0

U utakmicama 8. kola sastaju se:

  • Borac – Gračanica
  • Slavija – Izviđač
  • Leotar – Drina
  • Sloboda – Sloga GV/U
  • Lokomotiva – Maglaj
  • Iskra – Sloga D.
  • Bosna V. – Goražde
  • Vogošća – Konjuh

Kad smo kod rukometa dodajmo da će u srijedu biti odigrane dvije zaostale utakmice u kojima se sastaju Leotar i Sloga D. te Izviđač i Sloga GV/U.


NOGOMET – Prva liga FBiH, 13. kolo

  • Bratstvo – Orašje  2:3
  • TOŠK – Radnik 2:1
  • Zvijezda – Igman  1:4
  • Budućnost – Slaven  2:1
  • Metaleghe – Travnik  4:1
  • Jedinstvo – Čapljina  0:2
  • Goražde – Rudar  2:1
  • Olimpik – GOŠK  1:0

Tabela:

  1. Olimpik 30
  2. Goražde 24
  3. Čapljina 23
  4. Rudar  22
  5. TOŠK 22
  6. Igman  22
  7. GOŠK  21
  8. Travnik  20
  9. Metaleghe  16
  10. Zvijezda 15
  11. Orašje  15
  12. Budućnost  14
  13. Bratstvo  14
  14. Jedinstvo 14
  15. Slaven  13
  16. Radnik  10

U utakmicama 14. kola sastaju se:

  • Radnik – Bratstvo
  • Rudar – GOŠK
  • Orašje – Olimpik
  • Igman – Metaleghe
  • Goražde – Jedinstvo
  • Travnik – Budućnost
  • Čapljina – Zvijezda
  • Slaven – TOŠK

MALI NOGOMET – Premijer futsal liga BiH, 4. kolo

  • Brotnjo – Kaskada  10:3
  • Zrinjski – Salines  0:3
  • Sloga GV/U – Mostar  1:5
  • Tango – Beli Anđeo  5:3
  • Seljak – Centar  3:5

Tabela:

  1. Mostar 12
  2. Salines 10
  3. Brotnjo 9
  4. Centar 9
  5. Sloga 7
  6. Seljak 3
  7. Tango 3
  8. Kaskada 2
  9. Zrinjski 1
  10. Beli Anđeo 1

5. kolo:

  • Kaskada – Tango
  • Salines – Seljak
  • Beli Anđeo – Zrinjski
  • Centar – Sloga
  • Mostar – Brotnjo

KOŠARKA – A1 liga BiH, 3. kolo

  • Gračanica – Bosna Royal  68:74
  • Bošnjak – Konjic 87:68
  • Čelik – Igman  65:77
  • Travnik – Radnički  94:99
  • Gen – Turbina  82:91
  • Brčko – Spartans  88:83

Tabela:

  1. Radnički 6
  2. Bosna 5
  3. Turbina 5
  4. Bošnjak 5
  5. Igman 5
  6. Spartans 5
  7. Gračanica 4
  8. Brčko 4
  9. Gen 4
  10. Čelik 4
  11. Konjic 4
  12. Travnik 3

U 4. kolu se sastaju:

  • Igman Burch – Gračanica
  • Konjic – Čelik
  • Radnički – Spartans
  • Turbina – Bošnjak
  • Travnik – Gen
  • Bosna – Brčko

ODBOJKA – Superliga FBiH Sjever, 4. kolo

  • Gračanica – Maglaj  1:3  (28:26, 13:25, 19:25, 21:25)
  • Gradina Herceg – Žepče  3:0
  • Napredak – Orašje  1:3
  • Čelik – Bihać  3:1
  • Kakanj – Bosna  2:3

 Tabela:

  1. Gradina Herceg 10
  2. Orašje 10
  3. Čelik 9
  4. Bosna K. 8
  5. Kakanj 7
  6. Maglaj 6
  7. Bihać 5
  8. Žepče 2
  9. Napredak 2
  10. Gračanica 1

 5. kolo:

  • Bosna K. – Gračanica
  • Bihać – Kakanj
  • Orašje – Čelik
  • Žepče – Napredak
  • Maglaj – Gradina Herceg

NOGOMET – Druga liga FBiH Sjever, 13. kolo

  • Mladost M. – Orahovica 3:0
  • Lokomotiva – Mramor  2:2

Kada je u pitanju tabela, Seona je ostala prva sa 34 boda, 5 više od Gradine i ove dvije ekipe će čini se voditi bitku za titulu i prvo mjesto.

Od naših predstavnika trenutno je nabolje plasirana ekipa Mladosti koja ima 19 bodova i nalazi se na 8. mjestu. Isti broj bodova ima i Lokomotiva na 10. a Orahovica je 13. sa 15.

U utakmicama 14. kola sastaju se:

  • Orahovica – Mramor
  • Seona – Odžak
  • Radnički – Lokomotiva
  • Mladost M. – Gradina

NOGOMET – Prva liga TK, 13. kolo

  • Jedinstvo L. – Mladost G. Ž.  1:2
  • Pribava – Omazići   2:1
  • Rahić – Trešnjevka 4:2
  • Mladost B. – Doboj Istok  1:2

Tabela:

  1. Rahić 31
  2. Doboj Istok 28
  3. Mladost B. 19
  4. Jedinstvo L. 17
  5. Pribava 12
  6. Željezničar 1

U 14. kolu igraju:

  • Pribava – Vražići
  • Doboj Istok – Rijeka
  • Trešnjevka – Jedinstvo L.
  • Mladost G.Ž. – Mladost B.
  • Ingram – G. Rahić

NOGOMET – Druga liga TK Zapad, 12. kolo

  • 25. maj – St. Polje 2:2
  • Mladost – Bukovik  2:0

Tabela:

  1. Mramor B. 26
  2. Mladost D. 25
  3. Polet 24
  4. Polje 22
  5. ….

NOGOMET – Kup TK, srijeda, 13:30 h

  • MLADOST Doborovci – MLADOST Malešići
  • MLADOST Velika Brijesnica – LOKOMOTIVA Miričina
  • MRAMOR Babice – ORAHOVICA
  • PRIBAVA Pribava – BOSNA Mionica III

Igra se jedna utakmica, a utakmice su na rasporedu (srijeda) 06.11.2019.godine sa početkom u 13.30 sati.


KARATE – Turnir u Banjaluci

U sklopu priprema za odlazak na Balkansko prvenstvo Laško/Slovenija takmičarke KK Gračanica u konkurenciji 10 država, 95 klubova i 1135 takmičara su dostojanstveno predstavile svoj grad na 7. -Grawe-Energija-kupu održanom u Banja Luci.

Nakon tri pobjede i poraza u finalu Rešidbegović Mubina u kategoriji kadetkinje borbe -47 kg i Osmanbegović Dženana u kategoriji kadetkinje kate su osvojile 2 mjesto.

Husejnović Amina nakon jedne pobjede i poraza u kategoriji djevojčice 13 godina borbe -49 kilograma je osvojila 3 mjesto.

Duraković Šejma i pored velike želje nažalost zbog povede zadnje lože nije se uspjela plasirati u borbu za medalju

 

Slični postovi

Back to top button
Idi na alatnu traku