Učenici iz Škahovice osvojili prvo mjesto za Dječiji igrani film
Na XXIII ''Festivalu filma djece i omladine Zenica 2021", učenici Područne škole Škahovica su sa filmom '' Jabuka '', osvojili su prvo mjesto u kategoriji Dječiji igrani film.

XXIII ” Festival filma djece i omladine Zenica 2021” se održava već 22 godine, a realizuje ga Udruženje tehničke kulture Zeničko-dobojskog kantona pod generalnim pokroviteljstvom Grada Zenica i partnerstvom Ministarstva za obrazovanje, nauku, kulturu i sport. Ove godine festival je bio međunarodnog karaktera, a na festival je pristiglo preko 50 filmova u različitim kategorijama.
U kategoriji Dječiji igrani film, učenici Područne škole Škahovica su sa filmom ”Jabuka” osvojili prvo mjesto.
Organizatori su veoma ponosni jer ovaj festival pruža mogućnost osnovcima i srednjoškolcima da sa svojim mentorima i nastavnicima pokažu svoju kreativnu stranu putem korištenja vizuelne umjetnosti filma. Jedan od organizatora navodi da je jako bitno da animiraju ljude i omladinu da stvaraju, jer sve ono što se zabilježi ostavlja vječni trag.
Čestitamo vrijednim učenicima na postignutom uspjehu.
Film možete pogledati na linku :