A ko drugi? Rukometaši nanijeli Borcu prvi ovosezonski poraz (32:31)

RUKOMET – Premijer liga BiH, 7. kolo (zaostala utakmica), Gračanica, SD Luke

Gračanica – Borac BL  32:31  (17:10)

5:1. Ovo je međusobni skor Gračanice i Borca u posljednje 2 godine. U srijedu je u zaostaloj utakmici 7. kola Premijer rukometne lige BiH u Gračanici odigran derbi između domaćina i do srijede neporaženog Borca iz Banjaluke. Nakon gračaničkih 60 minuta, gosti su ipak u rubriku “porazi” morali upisati -1. Sa trijumfom protiv Borca završena je gračanička paklena rukometna sedmica u kojoj je ekipa odigrala 3 utakmice u samo 7 dana, od čega dvije protiv ekipa koje su legitimni kandidati za titulu. Ostvarene su 3 pobjede i osvojeno je maksimalnih 6 bodova. Sa ovom pobjedom ekipa Gračanice se priključila vodećem trojcu.

NAKON SRIJEDE NEMA NEPORAŽENIH

Nakon što je u srijedu odigrano nekoliko zaostalih utakmica u rukometnoj Premijer ligi BiH više nema neporaženih ekipa. Do srijede su to bile ekipe Borca i dobojske Sloge. Borac je izgubio u Gračanici a Sloga u Vogošći.

Na vrhu tabele su Borac i Sloga sa po jednim porazom, treći je Izviđač sa dva a na četvrtom mjestu je sada Gračanica sa 3 poraza.

Sa utakmicom protiv Borca, Gračanica je nadoknadila sve zaostale utakmice. Do polusezone su ostala još 4 kola a već u narednom Gračanlije gostuju sportskim rivalima iz Visokog, ekipi Bosne.

SA UTAKMICE

Borac je u Gračanici gostovao kao lider i kao jedna od dvije neporažene ekipe u ligi. Gosti odlično igraju ove sezone, što se nije moglo reći za domaćine. Dodatni problem u ekipi Damira Doborca je bio izostanak u posljednje vrijeme odličnog golmana Hušića koji nije bio na raspolaganju zbog porodične tragedije.

Domaćini su brutalnim startom utakmice možda i iznenadili ekipu Borca. Dok su se gosti snalazaili i tražili odgovor na pitanje, gdje su se to našli i šta ih je snašlo, na semaforu je prednost rasla sa svakim novim napadom. Čvrsta i agresivna odbrana, odlični Bosić na golu, brzi napadi, brza realizacija i rezultat takve igre je vodstvo domaćina u jednom trenutku od +8, 16:8. Dominacija. Na odmor se otišlo sa ogromnih 17:10 za domaćine.

Naravno da nije bilo realno očekivati sličnih 30 minuta. Borac u drugom poluvremenu izlazi od samog početka na sve ili ništa. Krenuli su brzo, ofanzivno sa brzom realizacijom. Podigli su intezitet igre u odbrani a rezultat toga je sve veći broj odbrana njihovog golmana, koji je u prvom poluvremenu bio neprimijetan.

Na drugoj strani je Bosić ostavljen na vjetrometini a sjajna odbrana domaćina iz prvih 30 minuta kao da je nestala. Posljedično, javljaju se problemi i u napadu. Borac je u naletu i topi prednost domaćina. Stigli su gosti i do prvog izjednačenja u 56. minuti kada je bilo 29:29. Ubrzo su i poveli ali ipak su u posljednjim minutama domaćini imali malo više sreće, koncentracije i znanja i zasluženo su slavili rezultatom 32:31.

Čestitke rukometašima na sjajnoj sedmici ali posao je daleko od gotovog. U narednih 20-ak dana ekipa će odigrati još 4 utakmice u prvenstvu, Kup BiH i Evropski kup protiv predstavnika Izraela. Dosta je još posla do odmora i polusezone ali čini se da su rukometaši u pravom momentu ušli u najbolju ovosezonsku formu.