Bratstvo i Slaven u finalu turnira u Doboj Istoku

NOGOMET – 22. Memorijalni turnir 11 šehida nogometnih asova Doboj Istoka, 1. dan, subota, 1. august 2020.g. – Mjesni stadion Luke, Klokotnica

POLUFINALE

• 16:00 h – Bratstvo – Svatovac  2:1  (1:0 Stojanov, 35; 2:0 Jaganjac 42; 2:1 Kukić 89.)
  • 18:00 h – Doboj Istok – Slaven 0:4  (0:1 Mašić 28; 0:2 Mašić 29; 0:3 Šemić 32; 0:4 Krajišnik 83.)

NEDJELJA, 2. august – Utakmice za plasman

• 16:00 h – Doboj Istok – Svatovac (za 3. mjesto)

FINALE

• 18:00 h – Bratstvo – Slaven

U finalu 22. memorijalnog turnira 11 šehida nogometnih asova Doboj Istoka igrat će federalni prvoligaši, Bratstvo i Slaven. Očekivano, federalci su opravdali ulogu favorita u polufinalnim utakmicama u kojima su savladali federalne drugoligaše, ekipe Doboj Istoka i Svatovca.

U prvom polufinalu Bratstvo je golovima Stojanova i Jaganjca savladalo ekipu Svatovca sa 2:1. Gol za Svatovac je postigao Kukić u samom finišu susreta u 89. minuti. Ipak, ono po čemu će trener Gračanlija, Nikola Nikić pamtiti ovu utakmicu su povrede dvojice bitnih igrača, Sejdića i Stojanova. Vjerujemo da se ne radi o težim povredama jer bi u slučaju njihovog izostanka, ionako skroman igrački kadar Bratstva bio dodatno pogođen uoči utakmice 1. kola naredne subote protiv opasnog Goražda.

U drugom polufinalu neizvjesnost je trajala do 28. minute. A onda su gosti bez prevelike muke riješili susret u svoju korist sa 3 gola u razmaku od samo 4 minute. Kapiten Mašić je pogađao u 28. i 29. minuti a u 32. gol je postigao Šemić. Tada je već sve bilo jasno a pobjedu gostiju je potvrdio Krajišnik golom u 83. minuti.

U finalu će se tako očekivano sastati kantonalni rivali iz Prve lige FBiH, Bratstvo i Slaven dok će u utakmici za 3. mjesto domaćini braniti čast protiv Svatovca.

Utakmica za 3. mjesto se igra od 16 a finalna od 18 sati. Osim nagrada za najbolje ekipe, kao i obično bit će proglašeni najbolji pojedinci, najbolji golman, strijelac i igrač turnira.

Svim ekipama turnir će poslužiti kao generalna proba pred početak nove sezone u Prvoj ligi FBiH odnosno u Drugoj ligi FBiH Sjever. Sezona počinje 8. i 9. augusta. Podsjećamo da Bratstvo u 1. kolu na domaćem terenu dočekuje uvijek neugodnu ekipu Goražda.

OTVARANJE TURNIRA

U pauzi između dvije polufinalne utakmice upriličeno je otvaranje turnira. Goste i sve učesnike je prvo pozdravio Refik Šuvalić, dugogodišnji član upravnog odbora, bivši predsjednik i član organizacionog odbora Memorijalnog turnira.

Čast da po drugi put otvori turnir imao je trenutno najbolji atletičar dugoprugaš u BiH, fenomenalni član AK Doboj Istok, prvak BiH na 3, 5 i 10 hiljada metara te odnedavno i prvak BiH u maratonu na 42 kilometra, Osman Junuzović.

Nakon otvaranja turnira boračke organizacije iz Doboj Istoka, predstavnici kluba domaćina te gosti položili su cvijeće na spomenik šehidima i odali počast bivšim asovima Doboj Istoka.

Dodajmo i to da je turnir bio dobro posjećen prvog dana. Ekipe su se nadmetale u fer i korektnim uslovima, bez i najmanjeg incidenta. Baš onako kako i treba da bude. Domaćini su uradili sve potrebne mjere koje se tiču organizacije utakmice u uslovima korona virusa.