Bratstvo odbranilo titulu u Doboj Istoku

NOGOMET – 22. Memorijalni turnir “11 šehida nogometnih asova Doboj Istoka” – 1./2. august 2020.g.

PLASMAN

1. Bratstvo
  2. Slaven
  3. Doboj Istok
  4. Svatovac

NAJBOLjI POJEDINCI

• najbolji golman – Namik Mustafić (Bratstvo)
  • najbolji strijelac – Enis Mašić (Slaven)
  • najbolji igrač – Selvedin Islamović (Slaven)

POLUFINALE – subota

• Bratstvo – Svatovac  2:1
  • Doboj Istok – Slaven  0:4

Za 3. mjesto

• Doboj Istok – Svatovac  1:1 (pobjeda Doboj Istoka nakon izvođenja udaraca sa bijele tačke)

FINALE

• Bratstvo – Slaven  1:1 (pobjeda Bratstva nakon izvođenja udaraca sa bijele tačke)

Na mjesnom stadionu Luke u Klokotnici je održan 22. po redu Memorijalni turnir 11 šehida nogometnih asova Doboj Istoka.Pored domaćina učešće su uzela i dva federalna prvoligaša, Bratstvo i Slaven te federalni drugoligaš Svatovac iz Poljica. Federalcima je turnir poslužio kao generalna proba pred početak nove sezone koja starta već narednog vikenda.

Titulu je odbranila ekipa Bratstva sa pobjedama protiv Svatovca u polufinalu (2:1) te Slavena u finalu ali tek nakon izvođenja udaraca sa bijele tačke. Regularnih 90 minuta susreta je završilo neriješeno 1:1. Bratstvo je povelo golom Poturalića već u 2. minuti susreta da bi Slaven izjednačio preko Krajišnika u finišu utakmice.

Pristupilo se izvođenju udaraca sa bijele tačke a tu je apsolutni junak bio golman pobjedničke ekipe Namik Mustafić koji je igračima Slavena odbranio čak 3 udarca. I onaj pobjednički. Pokazao se Mustafić u dobrom izdanju u finalnoj utakmici i zasluženo je i osvojio nagradu za najboljeg golmana turnira iako je imao dobru konkurenciju u vidu golmana domaće ekipe Tarika Hasančevića koji je u utakmici za 3. mjesto, također nakon 1:1, sjajnim reakcijama donio utješnu nagradu domaćinima.

U utakmici za 3. mjesto Doboj Istok je bio bolji od Svatovca, također nakon izvođenja udaraca sa bijele tačke. Susret je završio 1:1 a više sreće i znanja su imali domaćini koji su imali i raspoloženog Hasančevića na golu.

Još jedan praznik nogometa u Doboj Istoku je završen bez i najmanjeg incidenta, kako na terenu tako i na tribinama. Turnir je bio i dobro posjećen a publika je imala priliku da u dva dana vidi niz dobrih poteza i kvalitetnih igrača. Ljudi iz organizacionog odbora turnira su ponovo bili na visini zadatka te je sve proteklo u najboljem redu.

Ekipama su ova dva dana poslužila da još jednom vide gdje su i u kakvoj formi a posebno se to odnosi na Bratstvo i Slaven koje očekuju iskušenja u Prvoj ligi FBiH koja starta narednog vikenda. Bratstvo u 1. kolu na domaćem terenu neće imati nimalo lagan zadatak protiv uvijek neugodne ekipe Goražda.

Za kraj dodajmo da se u utakmici za 3. mjesto od aktivnog igranja i dresa matičnog kluba oprostio dugogodišnji igrač, sportski radnik a danas sudija iz Premijer lige BiH, Arnel Novalić. Zaigrao je još jednom u dresu Doboj Istoka sa brojem 7 na dresu i kapitenskom trakom oko ruke. Simbolično, u 7. minuti je susret prekinut, ekipe su napravile svečani špalir a prigodan poklon Novaliću je u ime kluba uručio predsjednik Izet Hodžić.