Bratstvo osvojilo bod u Gabeli i prekinulo seriju od tri vezana poraza

NOGOMET – Prva liga FBiH, 12. kolo, Gabela, nedjelja, 13:30 h

GOŠK – Bratstvo  1:1  (15″ 0:1, Jaganjac)

GOŠK: Kragić, Hukara, Islamagić, Aletić, Mašić, Pavičević, Šunjić, Savić, Rizvanović, Jusufbašić, Kožul.

Bratstvo: Divković, Alihodžić, Stojanov, Ćosić, Jaganjac, Ivković, Sejdić, Salkić, Duraković, Bajić, Mujčić.

Za vikend su odigrane utakmice 12. kola. Bratstvo je u nedjelju gostovalo u Gabeli i osvojilo vrijedan bod nakon tri vezana poraza. 12. kolo je donijelo i prvi poraz lidera Olimpika. Ako su se izvukli u Gračanici u Kaknju nisu mogli. Bilo je 3:1 za domaćine.

Bratstvo je dakle na gostovanje put Gabele krenulo u jako teškoj situaciji. Ekipa je bila u negativnoj seriji od 3 poraza zaredom. U ta tri poraza primili su čak 11 golova i nije mirisalo na dobro, pogotovo što je GOŠK težak domaćin i ekipa koja se uz Olimpik ove sezone najčešće spominjala kao konkurent za 1. mjesto i povratak u Premijer ligu.

Dodatni problem treneru Nikiću su predstavljale povrede i kartoni. I kako to često bude, kada je najteže, kada se najmanje nadaš, dođe dobar rezultat a 1:1 u gostima protiv GOŠK-a za osvojen bod je sigurno u ovom trenutku i više nego dobar rezultat za Bratstvo.

Gosti su poveli u 15. minuti preko Jaganjca a Bratstvo je odolijevalo napadima domaćina sve do 75. minute kada je GOŠK izjednačio.

Čestitke za osvojen bod sa kojim Bratstvo i dalje ostaje u donjem dijelu tabele na 10. mjestu sa 14 bodova. Barem je prekinuta loša serija a priliku za nove bodove nakon serije teških ispita ekipa će imati u narednom kolu na domaćem terenu protiv ove sezone skromnog Orašja.