NOGOMET – Prijateljska utakmica, Gračanica

Bratstvo – Tuzla City  1:5  (0:2)

Bratstvo: Bajić, Šuša, Mujčić, Delić, Salkić, Zarić, Sejdić, Aletić, Diabang, Jaganjac, Poturalić. Trener: Nikola Nikić.

Tuzla City: Fejzić, Đeric, Morris, Kojić, Rugašević, Karjašević, Cenaj, Nukić, Maksimović, Džafić, Ubiparip. Trener: Zlatan Nalić.

Bratstvo je u trećoj kontrolnoj utakmici upisalo prvi poraz. Premijerligaš Tuzla City je opravdao ulogu favorita i pobijedio rezultatom 5:1, poluvrijeme 2:0 za goste. Počasni gol za domaćine postigao je bivši igrač Tuzla Citya, Poturalić.

Nakon pobjeda protiv Lokomotive M. (8:1) i Željezničara ST (2:1) bilo je jasno da će ovo biti najjača provjera za ekipu Nikole Nikića. Tuzlaci su se prošle sezone pokazali kao vrlo ambiciozna ekipa a to su potvrdili i na terenu. Ove sezone im je želja otići još jedan korak dalje i izboriti evropska takmičenja. U tom smislu u Tuzlu je stiglo nekoliko sjajnih igrača a da njihove želje i ambicije imaju podlogu, pokazala je to i utakmica u Gračanici.

Domaćini su se koliko-toliko držali do vodećeg gola gostiju. Uspijevali su da pariraju pa i da naprave poneku šansu ali više od toga nije išlo.

U 28. minuti sjajni napadač Ubiparip je pogodio iz slobodnog udarca za 0:1 a isti je igrač postigao još jedan prelijep, majstorski gol u 43. minuta za 0:2 nakon prvih 45 minuta. Zasluženo.

Početkom drugog poluvremena Poturalić svojim golom vraća nadu domaćinima. Igrala se 48. minuta. Nada je kratko trajala a ugasio ju je i definitivno Džafić kada je u 55. minuti pogodio za 1:3. Samo dvije minute kasnije je 1:4 a u strijelce se upisao Badji. Konačnih 1:5 je postavio Ramić u 70. minuti. Prijetila je možda ekipi Bratstva i veća katastrofa do kraja utakmice ali na sreću se ona nije desila.

Ekipa će imati vrlo malo vremena za odmor jer već u nedjelju im slijedi vjerovatno i najteže iskušenje u pripremnom periodu, gostujuća utakmica protiv aktuelnog prvaka BiH ekipe Sarajeva.

Da dodamo još samo i to da je na stadionu Luke bilo lijepo vidjeti dojučerašnje reprezentativce BiH, Hasagića i Muratovića ali i sjajnog stručnjaka Zlatana Nalića, koji u svom CV-u ima upisanu titulu prvaka Evrope sa mladom reprezentacijom Švedske u kojoj je bio član stručnog štaba.