Budućnost-Bratstvo 5:2

NOGOMET – Prijateljska utakmica, Banovići

Budućnost – Bratstvo  5:2   (0:2)

U srijedu su na terenu bili nogometaši Bratstva. U trećoj kontrolnoj utakmici u pripremnom periodu poraženi su u gostima od Budućnosti iz Banovića rezultatom 5:2. Prvo poluvrijeme je završilo vodstvom Bratstva 2:0. U drugom poluvremenu šef struke Nikola Nikić je na teren poslao drugih 11 igrača a rezultat ovih promjena je 5 golova u mreži Bratstva i poraz 5:2. Naredni izlazak na teren ekipa će imati u nedjelju 9. februara. Protivnik im je Modriča.

Bratstvo je od početka priprema odigralo 3 utakmice. Izgubili su od Slobode (1:0) i Budućnosti (5:2) a pobijedili su Lokomotivu (1:0).

Ono što je evidentno je da ekipa ima problema u završnoj trećini terena, pred protivničkim golom. Teško se stvaraju šanse još teže realiziraju. 3 gola koja je ekipa postigla u prethodne 3 utakmice su djelo odbrambenih igrača (Salkić, Šuša, Ramić) a sva 3 su stigla nakon prekida.