Sport

Druga liga FBiH Sjever – Kantonalne nogometne lige

Pregled rezultata i stanja na tabelama

NOGOMET – Druga liga FBiH Sjever, 24. kolo

  • Lokomotiva – Bosna M.  2:0

  • Mramor – Mladost M.  2:0

  • Budućnost – Gradina  1:0

U Drugoj ligi FbiH Sjever odigrane su utakmice 24. kola. Lokomotiva je sa 2:0 bila bolja od Bosne iz Mionice a Mladost je istim rezultatom izgubila u gostima od Mramora.

U derbiju za 1. mjesto, Budućnost je pobjedom na domaćem terenu vjerovatno riješila sve dileme oko prvaka. Bili su bolji od zahuktale Gradine sa 1:0 te su prednost povećali na 6 bodova.

Tabela:

  1. Budućnost  50
  2. Gradina  44
  3. Seona 40
  4. Mladost 39
  5. Čelić  38
  6. Svatovac  38
  7. Lokomotiva 35
  8. Dinamo  34
  9. Mramor 25
  10. Odžak 17
  1. kolo:
  • Mladost – Svatovac
  • Priluk – Lokomotiva
  • Radnički – Bosna K.
  • Odžak – Mramor
  • Gradina – Seona
  • Bosna M. – Budućnost
  • Prokosovići – Čelić
  • Sloga T. – Dinamo

NOGOMET – Prva liga TK, 24. kolo

  • Orahovica – Jedinstvo L.  3:0

  • Polet – Doboj Istok  3:2

  • Mladost B. – G. Rahić  1:2

Tabela:

  1. Trešnjevka 49
  2. Gornji Rahić  48
  3. Orahovica 45
  4. Omazići 45
  5. Mladost K. 36
  6. Doboj Istok  35
  7. Rijeka 35
  8. Jedinstvo L. 35
  9. DSK  34
  10. Ingram  34
  11. Vražići  33
  12. Polet 31
  13. Mladost B.  28
  14. Proleter  22
  15. Željezničar  21
  16. Mladost T.  19

25. kolo, parovi:

  • Ingram – Orahovica
  • Jedinstvo L. – Željezničar
  • Doboj Istok – Mladost K.
  • Rijeka – Mladost B.
  • Proleter – Vražići
  • Polet – DSK
  • Omazići  – Mladost T.
  • Rahić – Trešnjevka

NOGOMET – Druga liga TK Zapad, 20. kolo

  • Polet – Pribava  2:3

  • St. Polje – Mramor  1:0

  • Špionica – Mladost D.  2:1

Tabela:

  1. Pribava  48
  2. Stjepan Polje  42
  3. Rudar 35
  4. Mramor  35
  5. Sloga B.  32
  6. Mladost P.  31
  7. Mladost D.  25
  8. Turija  14
  9. BSK  12

21. kolo:

  • Mladost D. – Bukovik
  • Pribava – BSK
  • St. Polje – Sloga B.

Slični postovi

Back to top button
Idi na alatnu traku