Kakav dan za Gračanički sport – Pregled subotnjih rezultata i nastupa

Kakva sportska subota za naše sportiste. Bratstvo je pobijedilo u Čapljini. To im je prva gostujuća pobjeda u sezoni. Kaskada je na otvaranju futsal lige također upisala pobjedu. Rukometaši su odigrali neriješno u gostima protiv Lokomotive ali ovaj je bod vrijedan kao pobjeda s obzirom da su do njega došli bukvalno u zadnjim sekundama udarcem skoro sa centra igrališta.

Nardin Mulahusejnović je bio dvostruki strijelac za Koper u domaćoj pobjedi protiv Domžala a mlada Amina Bećirović je postala prvakinja BiH u džudou u kategoriji do 13 godina.

BRAVO   BRAVO   BRAVO   BRAVO

RUKOMET – Premijer liga BiH, 4. kolo, Brčko, subota, 19:00 h

Lokomotiva – Gračanica  25:25

Rukometaši su na teškom gostovanju u Brčkom ponovo odigrali jednu sebi svojstvenu utakmicu u posljednje vrijeme. Užasno prvo poluvrijeme i odlično drugo. Protiv Lokomotive su nakon prvih 30 minuta gubili 5 razlike. U drugom poluvremenu su stigli prednost i prešli u vodstvo da bi bod osvojili bukvalno u posljednjim sekundama udarcem skoro sa centra terena. Junak je bio Kadrić.

Nakon pobjede protiv Leotara i boda protiv Lokomotive, ekipa sada sigurno sa dosta optimizma dočekuje i prvi pravi veliki derbi protiv naših dužnika, ekipe Izviđača.

NOGOMET – m:tel Prva liga FBiH, 11. kolo, Čapljina, subota, 14:30 h

Čapljina – Bratstvo  0:1

Bratstvo je do prve gostujuće pobjede došlo kada je to bilo najpotrebnije. Nakon dva vezana poraza i sa dosta problema u sastavu otputovali su u Čapljinu i donijeli prvu gostujuću pobjedu u dosadašnjem toku sezone. Sa nova 3 boda sada na kontu imaju 19 i nakon nepotpunog 11. kola nalaze se na 4. mjestu. U svakom slučaju i kada se u nedjelju odigraju preostali susreti Bratstvo će ostati u gornjem dijelu i tako bez pritiska mogu ući u sami finiš prvog dijela sezone.

U narednom kolu u Gračanici gostuje Radnik iz Hadžića.

MALI NOGOMET – Premijer futsal liga BiH, 1. kolo, Gračanica, subota, 18:00 h

Kaskada – Bosna Kompred  3:1

Počela je nova sezona u Premijer futsal ligi BiH. Kaskada je na otvaranju na domaćem terenu sa 3:1 savladala povratnika u elitno društvo Bosnu Kompred iz Tuzle.

U 2. kolu Kaskada gostuje aktuelnim prvacima BiH, Salinesu iz Tuzle.

• Mladost B. – Mladost G. Živinice

U Prvoj ligi TK igraju se susreti 10. kola. Jedinstvo u nedjelju u Lukavici od 14:30 igra protiv Trešnjevke. U istom terminu Doboj Istok je domaćin ekipi Poleta a Mladost u Brijesnici igra protiv imenjaka iz Gornjih Živinica.

NOGOMET – Druga liga TK Zapad, 8. kolo, nedjelja, 14:30 h

• Mladost D. – Bukovik

• DSK – Pribava

• Polet – Stjepan Polje

U Drugoj ligi TK Zapad se igraju utakmice 8. kola. Mladost u Doborovcima dočekuje Bukovik, Pribava gostuje u Devetaku a Stjepan Polje ide na megdan ekipi Poleta. Utakmice se igraju u nedjelju od 14:30.

STONI TENIS – Prvenstvo Gračanice, nedjelja, 10:00 h

Za kraj najavljujemo Otvoreno prvenstvo Gračanice u stonom tenisu koje će u nedjelju biti održano u prostorijama stonoteniskog kluba. Organizatori i domaćini su Sportski savez i klub Set Gračanica. Takmičenje starta od 10 sati.

JUDO – Državno prvenstvo, Istočno Sarajevo, subota

Amina Bećirović je prvakinja BiH u džudou u kategoriji do 13 godina!!! Čestitamo!!!

NARDIN MULAHUSEJNOVIĆ DVOSTRUKI STRIJELAC

Mladi napadač Nardin Mulahusejnović je danas bio dvostruki strijelac za Koper u pobjedi 2:0 protiv Domžala. Nardin se od dolaska u Koper pokazao kao pravo pojačanje za ekipu. U 6 odigranih kola bio je strijelac 5 golova te se trenutno nalazi na vrhu liste najboljih strijelaca slovenske Prve lige. Svaka čast.