Komšijski derbi u Orahovici bez pobjednika – Orahovica-Lokomotiva 1:1

Gosti su bili bliže pobjedi

NOGOMET – Druga liga FBiH Sjever, 12. kolo, Orahovica

Orahovica – Lokomotiva  1:1  (0:1, Musić, 9″, 1:1, ag, 13″)

Orahovica, stadion Barice. Glavni sudija: Franjo Ćulap (Odžak). Pomoćnici: Armin Arnaut i Asmir Ambeškić (oba Tuzla). Delegat: Mirsad Halilović (Gračanica).

Crveni karton: Ahmetović 57″ (Orahovica).

Orahovica: Smajić, Husić, Rožanica, Sakić, Tubić, Ahmetović, Selimović, Karić, Mehinbašić, Dedić, Alić. Trener: J. Šestan.

Lokomotiva: Šutić, Muslimović, Musić, Mujić, Hamzić, Mujačić, Plavčić, Ahmetović, Nukić, Muratović, Gogić. Trener. S. Avdić.

Komšijski derbi uvijek na tribine privuče značajan broj ljubitelja nogometa iz ova dva mjesta. Ni danas nije bila iznimka. Lijepo vrijeme, ispunjene tribine, svi uslovi za jednu dobru utakmicu su bili tu. I nije to bilo loše. Bilo je svega, golova, crveni karton, prilika, tenzija. Sve ono što jedan ovakav derbi i nosi sa sobom.

Dojam je da su gosti ispustili priliku da naprave i bolji rezultat s obzirom da su vodili te da su i više od pola sata imali igrača više. Imali su oni i prilika ali nevjerovatno je šta su napadači uspjeli promašiti.

Tek što je završeno početno ispitivanje snaga, hladan tuš za domaće navijače. Gosti preko svog najboljeg strijelca i godinama već jednog od najboljih igrača dolaze do vodstva. Musić je u 9. minuti pogodio za 0:1 nakon poklon lopte koju je dobio od odbrane domaće ekipe. Ništa manje nije bio spektakularan ni gol koji je postigao ovaj sjajni igrač. Lopta se zakoprcala u same rašlje sa nekih 10-ak metara.

Nije se dugo čekalo na izjednačenje. Samo 4 minute. Bio je to čini se auto-gol. Odlično je nakon prekida ubacio Ahmetović za domaćine, Sakić je zakačio loptu koja se odbija, pogađa jednog gostujućeg igrača i završava u mreži za 1:1.

Možda su domaćini nakon ekspresnog izjednačenja očekivali i preokret ali hrabra gostujuća ekipa nije im dozvolila da stvore pritisak i inicijativu. Gledali smo borbu na sredini terena sve tamo do 33. minute kada domaćini ponovo prijete, ovoga puta nakon kornera. Sakić je dobro pokušao ali direktno u golmana. Prekidi su bili jedini način na koji su domaćini uspijevali ozbiljnije da zaprijete golu mladog Šutića i obilato su koristili svoju prednost u masi i visini, tako da je svaki prekid bio i šansa ali svoj dan je imao i mladi golman.

Nakon Sakića u dvostrukoj prilici je kapiten Orahovice Dedić, prvo glavom a potom i nogom. Šutić se već polahko svojim intervencijama prometnuo u jednog od junaka svog tima u prvih 45 minuta. Sa 1:1 se otišlo na odmor.

U drugo poluvrijeme bolje ulaze gosti. 10-ak minuta su oni bili bolja ekipa na terenu a to je nervozne domaćine odvelo u još nervoznije vode. Rezultat takve igre je drugi žuti karton za iskusnog Ahmetovića u 57. minuti. Ostavio je svoju ekipu na cjedilu više od pola sata. Gosti nastavljaju sa nešto boljom igrom dok su se domaćini orijentisali na čuvanje gola, kontre i prekide. Zamalo su na taj način u 72. minuti stigli i do preokreta kada dobru priliku ne koristi kapiten Dedić.

U zadnjih 10-ak minuta domaćini ostaju potpuno bez daha a gosti kao osice napadaju njihov gol u želji da kompletan plijen odnesu u Miričinu.

U 80-oj su imali sjajnu priliku nakon kornera a u 85-oj i meč loptu. Sjajnu akciju po lijevoj strani završio je Nukić odličnim ubačajem u peterac a tamo se jedan igrač Lokomotive ne snalazi najbolje i promašuje ono za što se kaže da je teže promašiti nego pogoditi. Bila je ovo meč lopta koju gosti ne koriste pa je na kraju i završilo sa najrealnijih 1:1.

U 13. kolu Lokomotivi kako smo kazali slijedi susret na domaćem terenu protiv Mramora dok Orahovičani igraju još jedan gradski derbi, ovoga puta u gostima u Malešićima.

U Drugoj nogometnoj ligi FbiH Sjever za vikend su odigrane utakmice 12. kola a 12. kolo nam je donijelo jedan od zanimljivijih susreta, komšijski, gradski derbi u Orahovici između domaćina i Lokomotive iz Miričine. Završeno je bez pobjednika 1:1.

Mladost je izgubila u Tojšićima od Sloge 4:1.

Seona je ostala na 1. mjestu i povećala prednost ispred Gradine na 5 bodova. Gradina je izgubila u gostima od Dinama a Seona je čak sa 11:0 napunila mrežu Čelića.

Od naših predstavnika najbolje je plasirana Lokomotiva na 6. mjestu sa 18 bodova, Mladost je 10. sa 16 a Orahovica je trenutno na 12. mjestu sa 15 bodova.