Košarkašice izgubile ali niko nije tugovao – G-Stars:Zrinjski 45:81

KOŠARKA – A1 liga BiH (ž), 3. kolo, Gračanica, SD Luke, petak, 19:00 h

Gračanica – Zrinjski  45:81  (12:29, 7:13, 12:13, 14:26)

U petak je u Sportskoj dvorani Luke ispisana historija gračaničkog sporta. Ženski košarkaški klub G-Stars Gračanica je odigrao prvu utakmicu u historiji u jednom od ligaških sistema seniorske kategorije. Bio je ovo susret 3. kola A1 lige BiH a protivnik je bio višestruki prvak, Zrinjski iz Mostara. Gošće su opravdale ulogu favorita i pokazale da će se i ove sezone boriti za sami vrh tabele. Unatoč porazu 45:81, rijetko ko je večeras u dvorani bio tužan. Svima je bilo jasno da prisustvuju, svjedoče historiji. Svaki potez domaćih igračica nagrađen je burnim aplauzima. Bilo je i navijanja. A tek poeni…

U svakom slučaju prelijepe slike iz dvorane Luke a mi se nadamo, vjerujemo, očekujemo da ćemo već ove sezone svjedočiti i prvoj pobjedi. Nakon prvog nastupa i prve utakmice na domaćem terenu pa i prvih poraza, jedino još preostaje i prva pobjeda. Ko zna, možda već u narednom kolu u Vitezu. Držimo im fige.

SA UTAKMICE

Podjela uloga u ovom susretu je bila jasna. Sve osim pobjede Zrinjskog bilo bi veliko iznenađenje. Već na startu se vidjelo u kojem smjeru će utakmica. Domaće igračice su bile vidno impresionirane kako protivnikom tako i dvoranom, publikom. Prvi period igre gošće su dobile sa uvjerljivih 12:29. Dok su se domaće košarkašice snašle već su bile u zaostatku od 17 poena.

U drugih 10 minuta igre dosta ravnopravnija borba na terenu ali i ova dionica ide na stranu gošći iz Mostara rezultatom 7:13. Već nakon prvog poluvremena Zrinjski je imao ogromnih 23 poena prednosti, 19:42.

U drugom dijelu na trenutke veoma dobar otpor domaćih i periodi kvalitetne igre. Treća četvrtina je bila i najneizvjesnija. Gošće su bile bolje ali samo sa jednim poenom prednosti, 12:13. Do kraja ipak nije bilo snage i koncentracije kod domaćina i košarkašice Zrinjskog sigurno privode susret kraju. Dobile su posljednji period igre 14:26 za konačnih 81:45.