Loše izdanje rukometaša i poraz u Trebinju 30:26

U nedjelju slijedi derbi protiv Bosne

RUKOMET – Premijer liga BiH, 6. kolo, Trebinje

Leotar – Gračanica  30:26  (14:11)

Gračanički rukometaši su u nesretnom 6. kolu izgubili dosta lahko u gostima od Leotara iz Trebinja rezultatom 30:26, poluvrijeme 14:11. Nisu svojim nastupom opravdali lidersku poziciju na tabeli sa kojom su otputovali u Trebinje. Osim drugog poraza u sezoni (oba u gostima) ekipa je izgubila i lidersku poziciju na tabeli. Trenutno su na 3. mjestu. Nimalo lijep uvod za utakmicu narednog kola kada u Gračanici gostuje do sada neporažena ekipa u prvenstvu, drugoplasirana Bosna iz Visokog.

Bosna je u 6. kolu očekivano i dosta lagano savladala Maglaj i tako se probila na 2. mjesto na tabeli sa 14 bodova. Prvi je Borac koji je također očekivano i bez problema na domaćem terenu bio bolji od dobojske Sloge. Borac ima 15 bodova.

Kada je u pitanju utakmica u Trebinju svi koji malo bolje prate rukometna dešavanja znali su da će ovo biti jedna teška, zahtjevna utakmica u svakom smislu i da trenutni položaj Leotara na tabeli ne daje realnu sliku stanja i kvaliteta ove ekipe. A oni su protiv Gračanice pokazali koliko mogu.

Domaćini su bili bolji od prve do zadnje minute. Pokušavali su gosti u nekoliko navrata da uhvate rezultatski priključak ali kao “deja vu” je sve djelovalo u Trebinju kao u onoj utakmici u Gornjem Vakufu/Uskoplju. Očigledno ovoj ekipi treba još vremena kako bi pokazala da može odigrati kvalitetno na teškim gostujućim terenima.

Vremena za tugovanje nema jer kako smo već napisali, novi težak ispit slijedi već u nedjelju kada u 7. kolu u Gračanici gostuje Bosna. Ovaj susret ne treba previše najavljivati. Dodat ćemo samo da je prodaja ulaznica za BH rukometni “Clasico” u četvrtak i petak na biletarnici dvorane Luke od 10 do 12 i od 16 do 18 sati.

Utakmica se igra u nedjelju od 18 sati. Cijena ulaznice je kao i obično 3 KM. Prema informacijama sa kojima raspolažemo u Gračanici će u nedjelju biti i znatan kontigent gostujućih navijača.

Ekipi Gračanice želimo sretan povratak i sreću u nastavku sezone.