Na Lukama je TOP – Pobjeda Bratstva za 1. mjesto na tabeli – Rukometaši bez pardona protiv Bosne – Pregled rezultata

Odličan dan za gračanički sport. Kako smo napisali. Na Lukama je TOP. Na stadionu Luke Bratstvo niže pobjedu za pobjedom. Stigli i na 1. mjesto na tabeli. U dvorani Luke pobjeda rukometaša protiv visočke Bosne. Istina u prijateljskoj utakmici ali rukometaši djeluju moćno. Tu je pregled i ostalih subotnjih rezultata naših predstavnika.

NOGOMET – m:tel Prva liga FBiH, 6. kolo, Gračanica, subota, 12.9. u 16:00 h

Bratstvo – Budućnost  4:1  (Poturalić 2x, Jaganjac 2x)

Bratstvo se visokom pobjedom protiv Budućnosti u utakmici 6. kola m:tel Prve lige FBiH barem trenutno osamostalilo na vrhu tabele. Ekipa iz Gračanice nakon 6 odigranih kola ima 13 bodova, 4 pobjede te po jedan neriješen rezultat i poraz. Nalaze se na 1. mjestu iako će Posušje i Vis Simm Bau imati priliku da se izjednače sa njima s obzirom da imaju po 10 bodova i po utakmicu manje. Oni će u nedjelju igrati protiv Radnika odnosno Čapljine, ekipa iz donjeg dijela tabele. Za očekivati je pobjede domaćina koji bi se izjednačili na vrhu tabele sa Gračanlijama. Barem do sutra uživajmo u pogledu sa vrha. U narednom kolu ekipa gostuje u Tešnju.

Bratstvo je susret protiv Budućnosti dočekalo na triobi 1. mjesta. Ekipa igra dobro i efikasno a to se odmah osjeti i na položaju na tabeli.

Protiv Banovićana ponovo jedna prelijepa utakmica sa dosta prilika na obje strane. Već u prvih 10-ak minuta ekipe su otvorenom igrom pokazale da bismo mogli gledati lijepu, efikasnu utakmicu. Domaćine je spasila stativa a goste sjajni golman Mujkić.

Igrala se 12. minuta kada su domaćini poveli preko Jaganjca. Netipično za njega, Jaganjac je pogodio glavom nakon kornera.

Samo 3 minute kasnije ponovo je u prilici raspoloženi Jaganjac ali na golu gostiju još je raspoloženiji bio Mujkić koji je najzaslužniji što njegova ekipa nije doživjela rezultatsku katastrofu.

Na novi gol se čekalo do 25. minute. Poturalić je ostao sam na drugoj stativi. Odličan centaršut i naklon za 2:0. Zaslužio je Poturalić ovaj gol svojom igrom i angažmanom u prvih 25 minuta susreta.

Nisu ni gosti bili bez šansi. Trudili su se. Stvorili nekoliko odličnih prilika. Samo je golman Bratstva Mustafić zaslužan što gosti u prvih pola sata nisu poentirali. U 34. minuti nova prilika za goste i novo ukazanje Mustafića koji na početku sezone brani odlično i koristi ukazanu priliku.

U drugom poluvremenu još efikasnija utakmica sa 3 gola. Otvorena igra gostima se isplatila u 52. minuti kada je na 2:1 smanjio Junuzović. Međutim nada nije dugo trajala. Samo do 60. minute. Na 3:1 je nakon sat vremenba igre svojim drugim golom povisio Poturalić a posao je završio Jaganjac svojim drugim golom u 64. minuti.

Moglo je do kraja susreta biti još golova na obje strane ali ipak ostaje konačnih 4:1. Visoka, ubjedljiva, zaslužena pobjeda Bratstva za 1. mjesto na tabeli i najefikasniji napad sa 12 postignutih golova u 6 odigranih susreta. Jesen iz snova na stadionu Luke. Čestitamo i sretno u nastavku.

RUKOMET – Prijateljska utakmica, Gračanica, subota, 17:00 h

Gračanica – Bosna Visoko  28:24  (13:10)

Rukometaši ulaze u završnu fazu priprema. Intenzivno igraju prijateljske utakmice i pobjeđuju u njima. Današnji susret protiv Bosne Visoko je bio 6. izlazak na teren u pripremnom periodu za ekipu Damira Doborca i 5. pobjeda. Padali su redom Gradačac dva puta, Sloboda, Konjuh i sada Bosna. Jedini poraz je bio od Krivaje u gostima na samom početku priprema.

Protiv Bosne u ekipi pored operisanog Bosića nije bilo ni Ilića. Rukometaši su ponovo odigrali jednu kvalitetnu utakmicu u kojoj su ostvarili pobjedu rezultatom 28:24, poluvrijeme 13:10. Imala je Gračanica i maksimalnih 8 golova prednosti 27:19 u 54. minuti. Gosti su do kraja uspjeli samo da malo ublaže poraz. Zaslužena pobjeda, dobra igra i dobar nagovještaj onoga što bismo mogli gledati u prvenstvu koje počinje zadnjeg vikenda u septembru.

Najefikasniji u redovima Gračanice je bio Kadrić sa 6 golova, 5 je dodao Perović. Sjajni su ponovo bili golmani Hušić i Bosić.

Kod gostiju je najefikasniji bio Osmanhodžić sa 4 gola.

Prema najavama do početka prvenstva ekipa Gračanice bi trebala odigrati još dvije prijateljske utakmice.