NogometSport

NOGOMET – Prva liga FBiH, 2. kolo Bratstvo – Slaven 1:0 (0:0)

U 2. Kolu Prve lige Federacije BiH u Gračanici je domaće Bratstvo bilo domaćin Slavenu iz Živinica.
Stadion dobro pripremljen ali sparno vrijeme se itekako odrazilo na igru obadvije ekipe.

Nakon poraza u Tešnju u prvom kolu Bratstvu je u ovoj utakmici jednostavno trebala jedna planirana pobjeda. Tako je i bilo.
Bratstvo je pobijedilo sa minimalnih 1:0 golom Čakara iz drugog poluvremena sa bijele tačke. Prva prvenstvena pobjeda i prvi bodovi Bratstva i novog trenera nogometnog velikana Nikole Nikića koji je šef stručnog štaba ekipe Bratstva.

U prvom poluvremenu igralo se otvoreno sa obje strane. Bilo je dosta relativno povoljnih prilika za postizanje gola i za goste i za domaćine. Ipak na odmor se odlazi sa rezultatom 0:0.

U drugom dijelu gosti se povlače i djeluju dosta umornije, a Bratstvo nastavlja sa napadima.

Igrači Bratstva stvaraju više povoljnih prilika za pogodak da bi se ti napadi i isplatili u 65 minuti.

Čakar je primio jednu loptu na sredini terena, odlično uposlio Jaganjca koji je ušao u šesnaesterac gostiju gdje biva oboren a sudija Kasupović bez dileme pokazuje na bijelu tačku.

Siguran je po drugi puta u ovoj sezoni bio Čakar za ispostavit će se konačnih 1:0.

Čakar je sa bijele tačke pogodio i u prvom kolu u Tešnju.

Do kraja je Bratstvo imalo još nekoliko dobrih prilika ali bez prave završnice.

I gosti u samom finišu imaju par pokušaja da ugroze gol Bratstva ali rezultat se nije mijenjao.
Vrijedna i zaslužena pobjeda na domaćem terenu za miran nastavak sezone.