Odličan početak sportskog vikenda – Poturalić potopio Goražde

AHMETAŠEVIĆ I HAMIDOVIĆ NAPRAVILI DOBRU UVERTIRU

Najavili smo sportski vikend sa dosta dešavanja. Već sada možemo zaključiti da ide jako dobro. Samo da se nastavi. Sinoć su sjajnu uvertiru napravili naši rukometni internacionalci sa svojim klubovima. Gyongyosi u kojem nastupa Dino Hamidović je ostvario novu pobjedu na domaćem terenu. Savladali su Kecskemeti 30:25 a Hamidović je sa 6 golova bio jedan od dvojice igrača sa najviše postignutih golova u timu. Čestitamo.

Admir Ahmetašević je sa Wislom upisao tijesnu pobjedu protiv Azoty Pulawya 27:26. Ahmetašević je imao nekoliko sjajnih i sada već prepoznatljivih intervencija sa 7 metara. Wisla ostaje 100%. Čestitke.

DOBRE NASTUPE NASTAVILI SU DŽUDISTI – ZLATNA MEDALJA ZA ESMU MEKIĆ

Takmičari JK Pribava su danas nastupili na turniru Ugljevik 2021. Esma Mekić je bila ubjedljiva u kategoriji djevojčica do 15 godina-52 kg. Osvojila je zlatnu medalju. Amina Bećirović je bila treća u kategoriji djevojčica do 15 godina-63 kg. Emir Džaferović je bio peti u kategoriji dječaci 15 godina +73 kg.

Narednog vikenda takmičari će na međunarodni turnir u Sarajevo. Čestitamo i sretno.

BRATSTVO NA POGON POTURALIĆA PROTUNJALO KROZ GORAŽDE – POBJEDA 1:4

NOGOMET – m:tel Prva liga FBiH, 11. kolo, Goražde, subota

EON

Goražde – Bratstvo  1:4 (Jaganjac, Poturalić 3x)

Goražde: Ćulov, Antić, Dučić, Mehić, Pljevljak, Jolović, Salanović, Koprivica, Đuderija, Islamagić, Karić.

Bratstvo: Mustačević, Devedžić, Kulovac, Šer, Ćosić, Jaganjac, Aletić, Smajić, Hot, Zarić, Poturalić.

Nogometaši Bratstva su na najbolji mogući način reagovali nakon dva poraza zaredom. U 11. kolu m:tel Prve lige FBiH su gostovali na teškom terenu u Goraždu gdje za bolje od poraza nisu znali od 2012. godine kada su odigrali neriješeno. Do danas su izgubili svako gostovanje u ovom gradu a danas konačno i nešto naplatili. I to kako? Sa stilom. Uz simultanku Huseina Poturalića koji je postigao 3 gola. Mrežu domaćina je načeo kapiten Jaganjac u 17. minuti. Već nakon pola sata igre domaćini su bili u velikim problemima. Gubili su 0:2 a svoj prvi od tri gola u 28. minuti je postigao sjajni napadač gostiju Poturalić. Bio je ovo rezultat prvog poluvremena.

Ako su se domaćini bilo čemu nadali u drugih 45 minuta te nade im je drugim golom već u ranoj fazi drugog dijela, u 53. minuti ugasio Poturalić drugim golom na utakmici za 0:3. Uspjelo je Goražde postići počasni gol samo da bi svoju rapsodiju hat-trickom u 80. minuti zaključio igrač utakmice i sada već možemo reći i 11. kola, Husein Poturalić.

Sa dosta strepnje smo ispratili Bratstvo na ovo gostovanje. Uz činjenicu da je ekipa izgubila dvije vezane utakmice, od kojih posebno boli onaj poraz u 10. kolu na domaćem terenu od Mladosti 1:3, te da su gostovali jednoj kvalitetnoj ekipi, pomalo smo se plašili nastavka tog niza poraza. Goražde je utakmicu dočekalo samo sa 2 boda manje od Bratstva. Sa pobjedom su imali priliku da ih prestignu. Uz to, domaćini su bili i u nešto boljoj formi. Nakon pobjeda u gostima protiv Zvijezde te na domaćem terenu protiv Travnika, uslijedio je minimalan poraz u gostima kod najbolje ekipe u ligi, GOŠK-a. I tu su skupo prodali kožu izgubivši 2:1. Dakle, susret su dočekali u jednom dobrom ritmu za razliku od Bratstva koje je uvezalo dva poraza uz gol razliku 2:5.

Znali smo da Bratstvo nije preko noći zaboravilo igrati. Previše je tu iskusnih i kvalitetnih igrača da bi dopustili novi poraz i probleme. Pokazali su da kada igraju na svom nivou, teško koja ekipa može da im se suprotstavi.

Sigurna pobjeda sa porukom za ostatak lige, za prekid onog mini niza i vjerujemo uspješan finiš polusezone. Ekipa je sada na 20 osvojenih bodova. Trenutno su na 3. mjestu sa 2 boda više od TOŠK-a koji u nedjelju igra protiv Rudara.

Uz dobar plasman na tabeli Bratstvo je i atraktivno. Druga su najefikasnija ekipa u ligi sa 22 postiguta gola. Jedan više ima Gradina ali Gradina je i primila 23 a Bratstvo samo 12.

GOŠK nastavlja svoj put ka tituli. I nakon 11 odigranih kola jedini su neporaženi. U subotu su kao gosti sa 0:2 bili bolji od Travnika. GOŠK je na 1. mjestu ali u stopu ga prati i odlični Igman koji ima samo bod manje. Oni su danas bili bolji od Radnika u gostima. Ove dvije ekipe su se izdvojile na tabeli sa zalihom od 6 bodova i čini se da će titula ove sezone u Hercegovinu. Da li u Konjic ili još malo južnije, to ćemo saznati naredne godine u mjesecu maju ili junu.

Kada je u pitanju Bratstvo u narednom kolu ne bi trebali imati problema protiv ove sezone skromnog Travnika. Travnika koji u Gračanici gostuje kao autsajder ali kojeg svakako treba poštovati i najozbiljnije se pripremiti. Svježa su sjećanja na 9. kolo i utakmicu protiv Mladosti.