Pobjede Bratstva i rukometaša

RUKOMET – Premijer liga BiH, 2. kolo, Gračanica, SD Luke, subota, 18:00 h

Gračanica – Bosna Visoko  26:24  (12:10)

Rukometaši su na otvaranju sezone u jednoj teškoj i neizvjesnoj utakmici savladali Bosnu iz Visokog rezultatom 26:24, poluvrijeme 12:10. Domaćine su do pobjede vodili Pandžić sa 6 i Mehmedović sa 5 golova dok je golman Bižić bio skroman sa 7 odbrana. Džanbegović je upisao 2. Na drugoj strani najefikasniji je bio Hasagić sa 5 golova a po 4 su dodali Osmanhodžić, Burić i Sirćo. Na golu je dobru partiju pružio Alihodžić koji je imao 12 odbrana.

U narednom kolu koje je na rasporedu već u srijedu, ekipa Gračanice ide na najteže gostovanje u sezoni, aktuelnom prvaku Izviđaču dok će Bosna ugostiti Maglaj.

This slideshow requires JavaScript.

PRVO POLUVRIJEME

Utakmica je nakon godinu i po dana odigrana uz prisustvo određenog broja publike jer puni kapacitet još uvijek nije dozvoljen zbog aktuelnih mjera uzrokovanih korona virusom. I to malo se na kraju ispostavilo kao puno i dovoljno.

Domaćini su imali problem zbog neigranja Džinovića čije je iskustvo bilo potrebno u jednoj ovako teškoj utakmici. Gračanica je počela jako dobro. Odbrana je funkcionisala vrhunski pa su gosti prvi gol postigli tek u 6. minuti za 4:1. Nakon gola ekipa Bosne se konsoliduje. I oni su zaigrali kvalitetnu odbranu pa je domaćinima bilo sve teže do gola. U 10. minuti je bilo 5:3. U narednih 8 minuta domaćini nisu imali rješenje za odbranu gostiju i golmana Alihodžića dok je Bosna uspijevala da postigne golove pa je u 18. minuti bilo 7:7. Tvrda utakmica u kojoj su dominirale odbrane sa evidentnim problemima u napadu domaćina. Igralo se gol za gol do poluvremena da bi domaćini u posljednjih 30-ak sekundi postigli dva brza za 12:10 nakon 30 minute igre. Bio je ovo odličan rezultat ako uzmemo u obzir okolnosti i sam tok utakmice u prvom dijelu.

DRUGO POLUVRIJEME

Slično kao početak utakmice na ulasku u drugi dio domaćini su bolji. U 38. minuti je 4 razlike za Gračanicu koja je imala i nekoliko prilika za +5. I opet, slično kao u prvom dijelu, kako je vrijeme odmicalo gosti su igrali sve bolje. Od vodstva 16:12 u 38. minuti do izjednačenja sredinom drugog poluvremena kada je bilo 18:18, Bosna je ovaj period igre dobila sa uvjerljivih 2:6. Sjajnom igrom 10 minuta prije kraja gosti imaju i pomalo neočekivanih +2, 18:20.

Vidjevši da je ekipa u problemu, stigla je prijeko potrebna podrška sa tribina. Rezultat ovih okolnosti je serija Gračanice od 4:0 za 22:20. Ponovo je odbrana odradila posao a kada je Bižić upisao još nekoliko odbrana, to je bilo dovoljno za preokret. Ipak tu uzbuđenjima nije bio kraj. Pri vodstvu 24:23 domaćini ostaju sa igračem manje. Gosti do kraja u nekih 90 sekundi postižu gol, domaćini pogađaju dva puta za konačnih 26:24.

Teže od očekivanog ali gosti su pokazali da su mlada i kvalitetna ekipa koja će i ove sezone igrati bitnu ulogu u Premijer ligi.

• Leotar – slobodni

RUKOMET – Premijer liga BiH, 1. kolo, srijeda, 22.9.

• Jaganjac, 3:0, 45″

Nogometaši Bratstva su nastavili sa dobrim nastupima u ligi. Nakon ispadanja u srijedu u Kupu od drugoligaša Svatovca u 6. kolu m:tel Prve lige FBiH u subotu na domaćem terenu dočekali novajliju u ligi, ekipu Tomislava. Bratstvo je bilo favorit a tu ulogu su opravdali i na terenu. Pobijedili su 3:0 golovima Kulovca, Smajića i Jaganjca.

Sve je bilo riješeno u prvih 45 minuta utakmice. Gosti su zaprijetili opasno kod rezultata 0:0 kada pogađaju okvir gola. I to je bilo sve od njih. U nastavku je na terenu postojala samo jedna ekipa. Kulovac je načeo mrežu gostiju u 17. minuti. 1:0 je bilo sve do finiša prvog poluvremena a onda u 44. i 45. golove postižu odlični Smajić i Jaganjac za ispostavit će se i konačnih 3:0.

Zaslužena i sigurna pobjeda domaćina koji su sada u odličnoj seriji od 3 vezane pobjede uz fantastičnu gol razliku 10:1.

I tu nije kraj. Bratstvo se sa porazom Igmana u Kaknju i neriješenim rezultatom TOŠK-a u Travniku sada probilo na 2. mjesto na tabeli sa 13 bodova, samo sa jednim bodom manje od lidera iz Tešnja. I to nije sve. Bratstvo je najefikasnija ekipa u ligi sa 14 postignutih golova. Teško da može bolje od ovog trenutnog. Ponovo je lijepo biti navijač Bratstva.

Ekipa sada u sjajnoj atmosferi i potpuno rasterećeno može u goste Radniku iz Hadžića.