Sport

Rezultati, tabele, rasporedi

RUKOMET – Premijer liga BiH  -18. kolo

  • Izviđač – Gračanica  33:27
  • Sloboda – Lokomotiva  35:30
  • Borac – Iskra  33:24
  • Leotar – Konjuh  31:31
  • Bosna – Vogošća  27:26
  • Sloga GVU – Maglaj  27:21
  • Drina – Goražde  28:29
  • Slavija – Sloga D.  30:27

Tabela:

  1. Borac 46
  2. Gračanica 42
  3. Bosna V. 33
  4. Sloga GVU 32
  5. Izviđač 32
  6. Sloga D. 28
  7. Slavija 27
  8. Lokomotiva 25
  9. Maglaj  25
  10. Sloboda 25
  11. Leotar 23
  12. Konjuh 21
  13. Vogošća 19
  14. Goražde 18
  15. Iskra 17
  16. Drina 3

U narednom, 19. kolu sastaju se:

  • Gračanica – Sloga GVU
  • Vogošća – Borac
  • Drina – Sloboda
  • Sloga D – Leotar
  • Konjuh – Bosna V.
  • Maglaj – Slavija
  • Goražde – Izviđač
  • Iskra – Lokomotiva

NOGOMET – Prva liga FBiH, 16. kolo

  • Bratstvo – Travnik  2:1
  • GOŠK – Radnik  3:1
  • Rudar – Orašje  2:2
  • TOŠK – Igman  1:0
  • Olimpik – Slaven  2:0
  • Budućnost – Čapljina  3:0
  • Metaleghe – Goražde  2:0
  • Zvijezda – Jedinstvo  2:1

Tabela:

  1. Olimpik  37
  2. TOŠK  31
  3. Goražde 28
  4. GOŠK  28
  5. Čapljina  24
  6. Rudar 23
  7. Travnik  23
  8. Igman  23
  9. Zvijezda  22
  10. Metaleghe  21
  11. Budućnost  20
  12. Bratstvo  20
  13. Orašje  18
  14. Jedinstvo  17
  15. Slaven  13
  16. Radnik  13

17. kolo:

  • Igman – Bratstvo
  • Radnik – Orašje
  • Goražde – Budućnost
  • Zvijezda – Rudar
  • Jedinstvo – Metaleghe
  • Slaven – GOŠK
  • Čapljina – TOŠK
  • Travnik – Olimpik

MALI NOGOMET – Premijer futsal liga, 15. kolo

  • Centar – Brotnjo  3:4
  • Beli Anđeo – Seljak  3:4
  • Zrinjski – Tango  2:2
  • Mostar – Kaskada  5:2
  • Salines – Sloga GVU  6:3

Tabela:

  1. Salines 38
  2. Mostar 36
  3. Centar 29
  4. Brotnjo 26
  5. Sloga 18
  6. Kaskada 17
  7. Zrinjski 15
  8. Seljak 12
  9. Beli Anđeo 10
  10. Tango 9

16. kolo:

  • Kaskada – Centar
  • Sloga – Beli Anđeo
  • Seljak – Zrinjski
  • Tango – Mostar
  • Brotnjo – Salines

KOŠARKA – A1 liga BiH, 19. kolo

  • Gračanica – Gen  73:70
  • Bosna – Konjic  106:75
  • Čelik – Bošnjak  83:51
  • Igman – Radnički  78:89
  • Brčko – Travnik  87:62
  • Spartans – Turbina  70:77

Tabela:

  1. Bosna 36
  2. Čelik 33
  3. Turbina 31
  4. Radnički  31
  5. Gračanica 30
  6. Bošnjak  29
  7. Brčko  29
  8. Igman 27
  9. Gen 25
  10. Konjic 25
  11. Spartans 25
  12. Travnik  21

20. kolo:

  • Bošnjak – Gračanica
  • Radnički – Čelik
  • Gen – Brčko
  • Turbina – Bosna
  • Konjic – Igman
  • Travnik – Spartans

ODBOJKA – Superliga FBiH Sjever, 15. kolo:

  • Gradina Herceg – Gračanica  3:0  (25:14, 25:16, 25:15)
  • Maglaj – Napredak  1:3
  • Žepče – Čelik  3:0
  • Orašje – Kakanj  3:2
  • Bihać – Bosna K.  1:3

Tabela:

  1. Bosna K.  40
  2. Orašje  38
  3. Gradina Herceg  34
  4. Kakanj  22
  5. Bihać  19
  6. Napredak 19
  7. Čelik  17
  8. Maglaj  16
  9. Žepče 10
  10. Gračanica 10

16. kolo:

  • Gračanica – Bihać
  • Bosna – Orašje
  • Kakanj – Žepče
  • Čelik – Maglaj
  • Napredak – Gradina Herceg

KOŠARKA – G-Stars Gračanica

Za vikend je Gračanica bila domaćin turnira za kadetkinje u Gracanice. Na turniru su ucestvovali timovi iz Trebinja, Brckog, Konjica i Gracanice.

Postignuti rezultati:

  • G-Stars – Konjic 57:53
  • Lavovi – Leotar 55:37
  • Lavovi – Konjic  62:37
  • G-Stars – Leotar  45:71

Naredni turnir za kadetkinje na rasporedu je 22.marta a gradovi domacini su Zivinice i Trebinje.


KARATE

U organizaciji Karate kluba Čelik Zenica održano je Federalno prvenstvo za djecu na kojem je učešće uzelo 754 takmičara iz 77 klubova.

Na takmičenju su nastupili i članovi KK Gračanica. Amina Husejnović je bila bronzana i to je jedina medalja koja je stigla u Gračanicu.

Pored Husejnovićke klub su na prvenstvu predstavljali još i Lejla Duraković, Neira Mujačić, Faris Đulić i Medina Šestan. Hana Junuzović nije nastupila zbog bolesti.

Čestitamo svima a posebno Amini.

Slični postovi

Back to top button
Idi na alatnu traku