Rukometaši izgubili ali prošli dalje

RUKOMET – Evopski kup, 2. kolo, Odessa (UKR)

Gračanica – Odessa  26:30 (12:17)

Gračanički rukometaši su zahvaljujući prije svega odličnoj igri i pobjedi u jučerašnjoj prvoj utakmici (28:22) protiv Odesse izborili prolaz u nastavak takmičenja.

Za razliku od prve utakmice u kojoj su ipak pokazali bolju igru i upisali zasluženu pobjedu, druga je pokazala i ono drugo lice Gračanice. Užasna igra dobrih 50-ak minuta ipak ekipu nije na sreću koštala prolaska dalje iako su domaćini imali i 7 golova prednosti.

Nije dobro počelo a u kontra ritmu je ekipa bila kompletno prvo poluvrijeme koje su izgubili 12:17. Već tada se dalo naslutiti da bi Gračanica mogla imati problema, da od gotovog prave veresiju.

U drugom dijelu slična priča. Odessa u ovom slučaju formalni gost, igra dosta bolje i prednost samo raste u njihovu korist. Tek u finišu susreta, zahvaljujući prije svega boljoj fizičkoj spremi ekipa Gračanice dolazi do daha, podižu intezitet igre u odbrani, dolaze do nekoliko lakših golova u napadu i susret završavaju porazom 30:26 ali porazom koji ih ipak šalje u nastavak takmičenja u Evropskom kupu.

Nije bilo dobro ali je bilo dovoljno za prolaz dalje u dvomeču protiv Ukrajinaca. Ekipi želimo sretan povratak kući.

Perović je bio najefikasniji u drugom susretu sa 7 golova, 5 je dodao Živanov a po 4 Džinović i Šahdanović. Kapiten Mehmedović je postigao samo 1 gol ali on u drugom susretu za razliku od prvog praktično nije ni igrao u napadu. Golman Hušić je na kraju bio najbolji kada je to trebalo. Upisao je 13 odbrana od čega nekoliko ključnih u samom finišu susreta.