Rukometaši konačno odigrali kvalitetnih 60 minuta – Sloboda savladana 31:25

RUKOMET – Premijer liga BiH, 9. kolo (zaostala utakmica), Gračanica, SD Luke

Gračanica – Sloboda  31:25  (13:13)

Rukometaši su prvu od tri utakmice koje će odigrati u samo 7 dana riješili u svoju korist. U zaostaloj utakmici 9. kola u kantonalnom derbiju protiv zahuktale Slobode domaća ekipa je konačno odigrala kvalitetnih 60 minuta i na kraju zasluženo pobijedila 31:25.

U najavi utakmice smo konstatovali da je Sloboda možda u trenutnim okolnostima i blagi favorit ali da domaćini imaju svoju priliku ako konačno odigraju jednu kvalitetnu utakmicu, što do sada u prvenstvu nije bio slučaj. Sloboda je u Gračanici gostovala u seriji od 6 pobjeda zaredom ali nisu to bile pobjede protiv super kvalitetnih protivnika, osim možda protiv Vogošće koja ove sezone igra veoma dobro.

Plašili smo se susreta ali na sreću ekipa je na terenu pokazala ono svoje kvalitetno lice i zasluženo su pobijedili. Prvo poluvrijeme su većinom domaćini imali prednost iako se i Sloboda u nekoliko slučajeva kratko našla u vodstvu. Odbrana je u ekipi Gračanice funkcionisala dobro u saradnji sa odličnim golmanom Hušićem. Malo više problema je bilo u napadu. Imali su domaćini prednost od 13:11 pri samom kraju prvog dijela ali Sloboda se sa dva brza gola vraća u egal i na odmor se odlazi kod rezultata 13:13.

Šta reći za drugo poiluvrijeme? Bila je to ona predstava domaćini u stilu nekih ranijih sezona. Gosti kao da su na poluvremenu ostali negdje oko Šićkog a na terenu je svoju moć demonstrirala samo jedna ekipa. I to kako!

Napad za napadom prednost domaćih raste i raste. Gosti su u nekih 18-19 minuta igre u drugom poluvremenu postigli samo 3 gola!!! Gračanica čak 11. Bilo je 24:16. Tek se Sloboda vratila u dvoranu Luke oko 50. minute. Postigli su neke golove ali sve je bilo jasno. Do kraja je trener Doborac čak dao priliku i mladim igračima da osjete ritam Premijer lige.

Od Slobode smo možda očekivali i više ali vjerovatno su igrali onoliko koliko su mogli protiv večeras superiornog domaćina.

Zaslužena i na kraju i dosta lakša pobjeda od očekivanog. Uslijedilo je veliko slavlje na terenu. Kao da je i samim igračima konačno pao težak teret sa leđa.

Super najava onoga što slijedi a to je već za vikend utakmica redovnog 11. kola protiv Iskre. Za 7 dana u Gračanici u okviru zaostale utakmice 7. kola gostuje Borac.

Kako bi odlično bilo ovaj mini ciklus završiti sa 3 pobjede i 6 bodova. Dobro je krenulo.