Rukometaši odigrali najboljih 30 minuta od početka sezone i savladali Leotar 29:24

RUKOMET – Premijer liga BiH, 3. kolo, Gračanica

Gračanica – Leotar  29:24 (11:11)

Rukometaši su u 3. kolu Premijer rukometne lige BiH pobijedili ekipu Leotara u dvorani Luke rezultatom 29:24, poluvrijeme 11:11. Za pobjedu im je bilo dovoljno najboljih 30 minuta rukometa ove sezone koje su prikazali u drugom poluvremenu utakmice. Prvo poluvrijeme je proteklo u izjednačenoj igri u kojoj domaćini niti u jednom trenutku nisu uspjeli da povedu. Gosti su imali prednost od 1-2 gola. Imali su i domaćini prilike za vodstvo ali nisu ih iskoristili. Bilo je ovo slabih, nervoznih, netipičnih 30 minuta igre za ekipu Gračanice. Kao da su još uvijek u grču, nesvjesni svoje snage i kvaliteta.

Na odmor se otišlo sa rezultatom 11:11. U drugom dijelu Gračanica je povela 12:11 i od tada je sve bilo puno lakše. Furiozan početak, jaka i agresivna odbrana, Bosić koji se probudio na golu, brza i lahka realizacija i ubrzo su se gosti našli u gračaničkom mlinu koji ne prašta. Kada su se odvojili na 3 razlike, igrali su sve rasterećenije pa samim time i sve bolje. Imali su i maksimalnih 7 golova prednosti a gosti su potiho nestali sa terena na kojem je u drugih 30 minuta gospodarila samo jedna ekipa. Domaća.

Na kraju zaslužena pobjeda 29:24 do koje su domaćine vodili kapiten Mehmedović sa 7 golova i još mlađi Mehmedčehajić sa 6. Odličan je na golu bio Bosić.

Kod gostiju su po 5 golova postigli iskusni Bukva i bivši igrač Gračanice, Komnenović.

Slijede utakmice 4. kola. Gračanica gostuje kod Lokomotive dok Leotar na domaćem terenu dočekuje Derventu.

Kada je u pitanju gostovanje u Brčkom, sigurno neće biti lahko. Lokomotiva se prethodnih sezona pokazala kao tvrd orah za Gračanlije. Pobjeđivali su redovno na domaćem terenu. Ove sezone Lokosi su okupili jednu dobru ekipu koja je spoj mladosti i iskustva i dobrih rukometaša. Nakon prva 2 kola su bili lideri na tabeli i to dovoljno govori da se radi o kvalitetnom protivniku. Sa igrom kao u drugom poluvremenu protiv Leotara i još malo boljom, Gračanica može do pobjede. U svakom drugom slučaju bit će ovo još jedno gostovanje za zaborav.

TOMIĆ, OMEROVIĆ, KOMNENOVIĆ

U ekipi Leotara su protiv Gračanice nastupila trojica bivših igrača domaćeg tima. Omerović i Komnenović su dres Gračanice nosili u nekim ranijim sezonama dok je Tomić prošlu sezonu čak završio kao kapiten RK Gračanica ali kako nije došlo do nastavka saradnje, Tomić je svoju sreću potražio u Trebinju. U svakom slučaju lijepo je bilo vidjeti bivše igrače u Gračanici. Želimo im sreću u nastavku sezone sa ekipom Leotara.

BEZ PUBLIKE

Utakmice se nažalost još uvijek igraju bez publike. Tužno izgleda dvorana Luke na početku sezone. Navikli smo u prethodne dvije sezone da je gračanički rukometni hram redovno ispunjen do posljednjeg mjesta. Sada to nije slučaj i pitanje je kada će biti. I trener Doborac ističe gračaničku publiku kao bitan faktor u mnogim pobjedama njegovog tima. Sjećamo se nekih utakmica kada se ekipa uz frenetičnu podršku sa tribina nerijetko vraćala iz ambisa, sa ruba poraza. Nedostajat će taj vjetar u leđa u nekim utakmicama ali kako je Gračanlijama, tako je i svima ostalima. Za nadati se da će se publika što prije vratiti na tribine.