Rukometaši savladali i Slogu (D) za 7. pobjedu zaredom i ostanak na 1. mjestu

RUKOMET – Premijer liga BiH, 13. kolo, Gračanica

Gračanica – Sloga D.  26:23  (11:11)

Rukometaši, sada to već možemo konstatovati, igraju šampionski. U 13. kolu Premijer lige BiH u dvorani Luke je savladana dobojska Sloga 26:23, poluvrijeme 11:11. Bila je ovo 11. pobjeda za domaćine, 7. zaredom. Uoči posljednja dva kola u prvom dijelu sezone, Gračanlije se drže na prvom mjestu. Slijedi teško gostovanje u Maglaju i domaća utakmica protiv Slobode.

Kada je u pitanju utakmica protiv Sloge, bila je to preslika većine utakmica koje su rukometaši odigrali zadnje dvije sezone na domaćem terenu. Teška, žestoka borba i pobjeda izvojevana u posljednjih 10-ak minuta. Slično je bilo i protiv Sloge.

Istina, u taboru domaćina su očekivali težak susret. Znali su šta ih čeka i na to su u najavi utakmice i upozoravali. Sloga je u Gračanici gostovala samo sa jednim porazom u dosadašnjem toku sezone, dok su npr. Gračanica i Borac, koji se nalazi na prva dva mjesta, upisali po dva poraza. Karakteristika Slogine igre je da teško gube ali i ne pobjeđuju previše. Imaju čak 7 neriješenih utakmica, što je za rukomet, jedan pravi mali kuriozitet.

Prvo poluvrijeme je završeno neriješeno 11:11. Već tada se dalo naslutiti da će ovo biti još jedno igranje sa nervima domaćih navijača.

U drugom dijelu Sloga dolazi do prednosti, imali su i po dva gola u pojedinim trenucima i nije slutilo na dobro. Slično kao i protiv Vogošće u srijedu, utakmica je odlučena u zadnjih 5 minuta.

10-ak minuta do kraja bilo je 18:20 za goste a onda po običaju domaćini uz podršku sa tribina pronalaze dodatne rezerve, igraju čvršće i bolje u odbrani dok u napadu koriste umor gostiju i lakše dolaze do golova. Do kraja su domaćini postigli 8 a gosti samo 3 gola za konačnih 26:23.

Ekipu Gračanice su do pobjede vodili Tomić sa 8 golova te Mehmedović, Džinović i Živanov sa po 5. Sjajan je u presudnim trenucima na golu bio iskusni Pejčinović.

Kod gostiju je bolji od ostalih bio Zvekić sa 8 golova.

Gračanica ostaje na 1. mjestu. Do zimske pauze su ostala još dva kola. Narednog vikenda Gračanlije idu na vrući teren u Maglaj a u zadnjem kolu prvog dijela sezone u Gračanici gostuje Sloboda.