Rukometaši savladali Lokomotivu – Slijedi gostovanje Izviđaču

RUKOMET – Premijer liga BiH, 19. kolo, Gračanica

Gračanica – Lokomotiva  34:28  (15:17)

Rukometaši su u 19. kolu Premijer lige BiH ostvarili očekivanu pobjedu protiv Lokomotive rezultatom 34:28, poluvrijeme 15:17. Bila im je ovo 12. prvenstvena pobjeda sa kojom trenutno dolaze do 26 osvojenih bodova. Imaju dva neriješena rezultata i pet poraza. U zavisnosti od ishoda utakmice Iskra-Sloga Doboj zavisit će i položaj Gračanlija na tabeli, bit će ili 3. ili 4. mjesto. Sloga je trenutno 3. sa 26 bodova.

Kada je u pitanju susret protiv Lokomotive, domaćini su u njega ušli kao apsolutni favoriti. To je sugerisao položaj na tabeli a pogotovo činjenica da je Lokomotiva zbog nekih njihovih problema tokom zimske pauze doživjela igrački egzodus, gdje je praktično sve ono najbolje napustilo Brčko. Među njima i dva kapitalca u vidu mladog i novopečenog reprezentativca Barakovića i Grujića.

Da neće ipak biti ekipa za popravljanje gol razlike pokazali su sa nastupima u drugom dijelu sezone ostvarivši dvije pobjede protiv Bosne i Slavije. Vogošća je ipak pobjedom u Brčkom 40:27 pokazala da Brčaci teško mogu parirati kvalitetnijim ekipama. A to su uspjeli u Gračanici.

Domaćini su krenuli onako kako se očekivalo. Poveli su 4:1 već u ranoj fazi utakmice i očekivalo se jedno lagano i ugodno putovanje do isteka 60. minute. Međutim nije bilo baš tako. Vjerovatno su domaći igrači u tom trenutku završili utakmicu u svojim glavama, misleći da je dovoljno da sačekaju kraj.

Gosti to koriste, pokazuju da znaju igrati rukomet i dešava se čudo na terenu. Lokomotiva malo-pomalo sustiže prednost a jedino što je domaćinima uspijevalo je da razbrane jednog od gostujućih golmana koji je postao zvijezda večeri.

Kako su gosti stizali rezultat tako je trener Doborac iz igre vadio jednog po jednog prvotimca a njihova mjesta su zauzeli mladići sa klupe. Perspektiva sigurno ali u ovom trenutku ipak nedovoljna za Premijer ligu, pa i desetkovanu Lokomotivu.

Rezultat takve zbrke na terenu je pomalo nevjerovatnih 15:17 za goste nakon prvih 30 minuta susreta. Čudo se ipak nije desilo. Bilo bi baš interesantno prisustvovati u svlačionici domaćina tokom poluvremena. U drugom dijelu su ponovo na terenu bili oni koji ove sezone nose igru Gračanice. Zaigrali su dosta ozbiljnije i ubrzo je prednost Lokomotive istopljena. Kada su konačno prešli u vodstvo, bilo je jasno da se čudo u Gračanici ove srijede ipak neće dogoditi.

Drugi dio Gračanica je dobila 19:11 za konačnih 34:28.

Ovaj susret treba pod hitno zaboraviti i fokusirati se na Izviđač koji je naredni protivnik ekipi Damira Doborca. I to u gostima, tamo gdje Gračanica u pravilu gubi bilo kada i sa bilo kojim igračima u timu. Utakmica 20. kola protiv Izviđača najava je serije teških susreta protiv nekih ove sezone od najboljih ekipa u ligi.

U 21. kolu u Gračanici gostuje uvijek neugodna Sloga iz Gornjeg Vakufa/Uskoplja a onda slijede redom Borac u gostima, dobojska Sloga na domaćem terenu te Sloboda u gostima. U narednih 5 kola Gračanlije igraju protiv 3 ekipe koje su trenutno na prva 3 mjesta te sa Slobodom koja je jako kvalitetna a posebno opasna na domaćem terenu. Bit će zanimljivo i teško ali ako nas je ekipa Gračanice nešto naučila ove sezone onda je to da ih ipak ne treba unaprijed otpisati i da u pravilu dosta bolje partije pružaju protiv kvalitetnijih suparnika. Sretno.