Gračanica – Konjuh  30:28  (13:11)

Sudije: Amar i Dino Konjičanin (Visoko). Delegat: Zdenko Alpeza (Mostar).

Sedmerci: Gračanica 4 (2) – Konjuh 3 (1).

Isključenja: Gračanica: 4 min; – Konjuh 8 min.

21. kolo je bilo sretno kolo za rukometaše. Pobjedom u kantonalnom derbiju protiv Konjuha i porazom Bosne u Goraždu, ponovo su zasjeli na 1. mjesto na tabeli sa 3 boda više od Bosne. Kao lideri će u narednom kolu na teško gostovanje u Trebinje.

Kada je u pitanju utakmica protiv Konjuha, ona je ponudila ono što inače i nude utakmice ova dva rivala. Dobar rukomet, neizvjesnost ali i sjajnu atmosferu u ispunjenoj dvorani Luke. Na poluvremenu su domaćini imali 2 gola prednosti a ista je prednost bila i na kraju. Zaslužena pobjeda za 1. mjesto na tabeli i skandiranje “šampioni, šampioni.”

Najefikasniji igrač na utakmici je bio Hamidović sa 11 golova a pratili su ga Tufekčić sa 5 i Živanov sa 4 gola. Ahmetašević je upisao 5 odbrana a Bosić 6. Ukupno se 8 igrača u ekipi Gračanice upisalo u listu strijelaca.

Kod Konjuha je najefikasniji bio sjajni Smajić sa 10 golova a pratio ga je Marčeta sa 4. Kod gostiju se 9 igrača upisalo u listu strijelaca. Sjajan je na golu bio Bojić sa 11 odbrana.

Kako smo već napisali, Gračanlije su na prvom mjestu dok će Konjuh hvatati što bolji plasman uoči play offa.

GRAČANICA – KONJUH  30:28

Utakmica je počela sa prigodnom svečanosti. Kapiten RK Gračanica, Admir Ahmetašević je zlatnom olimpijcu Hasanu Sejdinoviću uručio poklon od kluba. Hasan je bio gost rukometnog kluba na ovoj utakmici a i publika je znala nagraditi aplauzom i skandiranjem našeg šampiona. Još jednom čestitke.

Uvertira je bila sjajna. Očekivali smo dobru utakmicu i dobili smo je. Istina, gosti bolje počinju susret i vode 2:0 ali domaćini ubrzo serijom 5:0 dolaze do 5:2. Međutim i Konjuh se ubrzo vraća u rezultatski egal i bilo je jasno da ćemo ponovo gledati neizvjesnu utakmicu ova dva rivala.

Igrala se 15. minuta kada su gosti ostali sa igračem manje. Međutim, ekipi Gračanice je ove sezone zaista ogroman problem realizovati ovakve situacije pa Konjuh sa dva gola i serijom 3:0 dolazi do prednosti 7:9 u 20. minuti susreta. Sjajni Sumbić sa dva gola poravnava na 9:9 ali serija domaćina se nastavlja do 11:9. Imala je Gračanica nekoliko prilika da napravi i osjetniju prednost ali sjajan je na golu bio golman Bojić koji je čuvao goste u igri. Sa druge strane Ametašević je imao jedan od rijetkih loših nastupa ali ga je veoma dobro zamijenio Bosić.

Na odmor se otišlo sa prednošću Gračanice 13:11.

Da neće biti lahko do kraja Konjuh je pokazao početkom drugog poluvremena kada je ponovo poveo 16:17. Nakon što su domaćini vratili prednost na svoju stranu u 40. minuti pri rezultatu 19:18, nisu je do kraja susreta više ispuštali. 15-ak minuta prije kraja Gračanica dolazi do najvećih +4, 23:19 a tu prednost od 2, 3 ili 4 gola su sačuvali do samoga kraja.

Zaslužena pobjeda domaćina za 1. mjesto na tabeli. Čestitamo i nadamo se da će uspjeti odbraniti poziciju i nakon gostovanja u Trebinju kod odličnog Leotara koji je u petak u gostima savladao ekipu Zrinjskog. Da ekipu Damira Doborca očekuje težak zadatak, svjedoči i podatak da je samo Bosna uspjeli osvojiti bod na ovom vrućem gostovanju. Nadamo se da će Gračanica prekinuti seriju domaće ekipe.