Rukometaši u okviru Kupa BiH gostuju kod Sloge iz Gornjeg Vakufa/Uskoplja

RUKOMET – Kup BiH, 1/4 finale, prva utakmica, Gornji Vakuf/Uskoplje, srijeda, 14.4. – 18:00 h

Sloga GVU – Gračanica

Za rukometaše nema odmora i predaha. Već u srijedu gostuju u Gornjem Vakufu/Uskoplju kod Sloge u prvoj utakmici 1/4 finala Kupa BiH. Sigurno još jedno teško iskušenje protiv ekipe koju je Gračanica ipak ove sezone pobijedila u dva navrata u prvenstvu. Da li će domaćini imati “treću sreću” ili će gosti i ovoga puta nastaviti ovu mini tradiciju pobjeda, ostaje nam da vidimo.

Sloga je ekipa koja je sigurno kvalitetnija nego što to pokazuje ove sezone. Sezone u kojoj se mnogi u specifičnim okolnostima teško snalaze.  Kada su u pitanju dvije ovosezonske pobjede Gračanlija u Premijer ligi BiH, tu treba ipak malo pojasniti stvari. Prvi trijumf u Vakufu je stigao nakon što je ekipa Sloge izašla iz 15-to dnevnog karantena i nisu bili u optimalnoj formi. Ovaj drugi susret u Gračanici je pokazao dosta realniji odnos snaga. Domaćini su pobijedili 26:22 ali neizvjesnost je trajala do posljednjih 5 minuta susreta u kojima je ekipa Damira Doborca uspjela da slomi otpor gostiju. Sloga će sigurno imati veliku želju da dobrim rezultatom u Kupu popravi ono loše iz Premijer lige dok se ambicija u ovom takmičenju neće tako lahko odreći ni gosti.

Utakmica u Vakufu je ipak samo prvo poluvrijeme jer je uzvrat u Gračanici na rasporedu za 7 dana. Sretno.

RUKOMET – Kup BiH, 1/4 finale, 14.4./21.4.