Šah, karate, nogomet

ŠAH – Muhamedu Šišiću za vikend prvo i drugo mjesto

Dobre nastupe na takmičenju u Tuzli su imali šahisti iz Druge osnovne škole i škole Hasan Kikić. Takmičari su osvojili 4 zlatne medalje a posebno je bio uspješan član Šahovskog kluba Gračanica Muhamed Šišić koji je u subotu u Tuzli osvojio 1. mjesto a dan kasnije na turniru u Đakovu i drugo.

U Đakovu je za vikend održan 7. međunarodni turnir prijateljstva na kojem je mladi šahista iz ŠK Gračanica u kategoriji do 12 godina osvojio odlično 2. mjesto. Čestitamo.

TUZLA

U saradnji Richmond Park Međunarodne škole Tuzla i Tuzlanskog šahovskog kluba Sloboda četvrtu godinu zaredom organiziran je turnir u šahu za dječake i djevojčice od 1. do 9. razreda. Na turniru je učestvovalo 128 učenika iz škola sa područja Tuzlanskog kantona.

Osnovnu školu Hasan Kikić je predstavljalo 12 učenika koji su osvojili 8 medalja od čega 3 zlatne.

DRUGA OSNOVNA ŠKOLA

Drugu osnovnu školu je predstavljalo 6 takmičara koji su osvojili 3 medalje, po jednu zlatnu, srebrenu i bronzanu.

Zlato je pripalo Muhamedu Šišiću u kategoriji 6. razreda, srebro je pripalo Kenanu Halilčeviću a bronza Harunu Kamenjaševiću.

Čestitamo.

JUNIORI BRATSTVA NA TURNIRU U ŠPANIJI

Sportskim informacijama dodajmo da će juniori Nogometnog kluba Bratstvo večeras krenuti put Španije gdje će učestvovati na jednom turniru. Juniori su inače jako dobro odigrali polusezonu završivši na 2. mjestu. Ekipu vodi iskusni stručnjak Irfan Džindić. Sretno.

KARATE – Turnir u Gradačcu

Karatisti su nastupili na turniru u Gradačcu gdje je u nedjelju održano Otvoreno prvenstvo Tuzlanskog kantona. Učestvovalo je 437 takmičara iz 23 kluba. Osvojili su ukupno 8 medalja od čega dvije zlatne za Mubinu Rešidbegović i Aminu Merdanović.