Sport info – Karate, džudo, nogomet

NOGOMET – Gradski nogometni Kup, finale

Jedinstvo L. – Pribava  0:3 (0:2)

Od gračaničkih sportista aktivni su za vikend bili nogometaši, karatisti i džudisti.  Na gradskom stadionu Luke u Gračanici odigrana je utakmica finala gradskog Kupa. Pribava je bila bolja od Jedinstva iz Lukavice rezultatom 3:0.

KARATE – KK Gračanica, Živinice open

Karatisti su nastupili na takmičenju u Živinicama gdje su osvojili tri prva i tri treća mjesta. U organizaciji KBS Seiken Živinice povodom Dana grada je održan karate turnir “Živinice Open 2021” na kojem je nastupilo 388 takmičara.

JUDO – JK Pribava, turnir u Doboju

Džudisti su nastupili u Doboju gdje su osvojili jedno prvo i tri treća mjesta.  Bio je ovo turnir međunarodnog karaktera na kojem je nastupilo 550 takmičara.

Esma Mekić je bila zlatna  a Ajla Hadzikadunić, Anida Osmanović i Dzemal Kešetović su bili bronzani.
Borbu za medalju izgubile Amina Bećirovic, Elda Osmanovic i Irma Dzaferovic.