Sport INFO – Pregled i najava sportskih aktuelnosti

Pred nama je novi sportski vikend. Fudbala nema a na terenu neće biti ni malonogometaši Kaskade. U futsal ligi je pauza. Zato će na terenu biti rukometaši, odbojkašice i košarkaši a bit će i stonog tenisa. U nastavku opšrinije o svemu.

RUKOMET – Premijer liga BiH, 12. kolo, Živinice, subota, 19:00 h

Konjuh – Gračanica

Gračanički rukometaši u 12. kolu Premijer lige BiH u subotu gostuju u Živinicama. Utakmica se igra od 19 sati. Kantonalni rivali u susret ulaze u dijametralno suprotnoj formi. Na jednoj strani je Gračanica koja je na samom vrhu tabele dok Konjuh ovu sezonu igra jednu od najslabiji u posljednjih nekoliko godina. Na opšte iznenađenje Konjuh je u donjem dijelu tabele sa ekipama koje trenutno više razmišljaju o borbi za ostanak. To međutim ne smije da nas zavarava jer je Konjuh i dalje ekipa u kojoj igra veliki broj kvalitetnih igrača a jedan od razloga lošeg plasmana su veliki problemi sa povredama i izostancima. Kada su kompletni domaćini su favoriti protiv svake ekipe na svom terenu. Ove sezone je nekoliko rivala nosilo bodove iz Živinica ali isto tako Konjuh je odigrao nekoliko sjajnih utakmica i ostvario sigurne pobjede. Lahko biti neće. Šansa za Gračanicu je tu. Ako gosti ponove jedno od izdanja kao u Banjaluci, Bugojnu ili drugo poluvrijeme protiv Dukle, onda su jako blizu povoljnom rezuzltatu. U svakom slučaju, kantonalni derbi sportskih rivala i prijatelja uvijek donosi neizvjesne duele a ne sumnjamo da će i atmosfera u dvorani u Živinicama biti na nivou. Najavljen je veliki broj Gračanlija, ekipa će imati podršku a ko će se na kraju radovati saznat ćemo oko 21 sat u subotu. Utakmica se igra od 19. Rivali ekipe Gračanice u borbi za vrh tabele, Borac na domaćem terenu igra protiv Sloge GVU dok Bosna u Visokom dočekuje Slaviju.

Gračanica – Travnik

Košarkaši će na teren u nedjelju. Oni u 7. kolu A1 lige BiH na domaćem terenu dočekuju posljednjeplasirani Travnik. Utakmica se igra u dvorani Luke sa početkom u 18 sati. U dosadašnjem dijelu sezone Gračanica ima dvije pobjede i obje su ostvarene na domaćem terenu. Ako gledamo položaj na tabeli onda su domaćini apsolutni favoriti za pobjedu ali to naravno treba opravdati na terenu.

Gračanica – Napredak

U nedjelju će na terenu biti i odbojkašice koje u 8. kolu Superlige FbiH Sjever dočekuju ekipu Napretka iz Odžaka. Utakmica u dvorani Luke počinje u 14 sati. Odbojkašice su tek u prošlom kolu i to u gostima protiv Bihaća ostvarile prvu pobjedu u sezoni. Nadamo se da je taj trijumf samo najava boljih nastupa i rezultata u nastavku sezone.