Sport INFO – Pregled svih nastupa, rezultata, tabela

RUKOMET – Premijer liga BiH, 5. kolo, Gračanica, subota, 18:00 h

Gračanica – Izviđač  25:31  (10:12)

Rukometaši su izgubili u derbiju 5. kola Premijer lige BiH na domaćem terenu od Izviđača 25:31, poluvrijeme 10:12. U gostujućem taboru se 10 igrača upisalo u listu strijelaca a najefikasniji je bio Jozinović sa 7 golova. Ipak, junak Izviđača je bio sjajni mladi golman Matej Mandić koji je imao 15 uspješnih intervencija. Kod Gračanlija je najefikasniji bio Kadrić sa 9 golova. Domaćini su se držali nekih 40-ak minuta u utakmici nakon čega je uslijedio pad pa je Izviđač imao i maksimalnih 8 golova prednosti na 5 minuta do kraja. Gračanici je ovo bio prvi poraz na domaćem terenu u prvenstvenoj utakmici nakon 4 godine. Ekipa ostaje u gornjem dijelu tabele sa 5 bodova a već u srijedu gostuju u Gornjem Vakufu/Uskoplju kod Sloge koja je nakon izlaska iz 15-to dnevne izolacije u subotu stradala u Vogošći izgubivši 27:12. Na vrhu su Izviđač i dobojska Sloga sa po 5 pobjeda.

NOGOMET – m:tel Prva liga FBiH, 12. kolo, Gračanica, subota, 14:30 h

Bratstvo – Radnik H.  4:1 (Jaganjac 3x)

Bratstvo je ostvarilo novu sigurnu pobjedu. U subotu je na stadionu Luke u 12. kolu m:tel Prve lige FBiH savladan Radnik iz Hadžića 4:1 a junak pobjede je bio Jaganjac koji je postigao 3 gola sa kojim je ostao na prvom mjestu liste najboljih strijelaca lige sa 11 golova. Bratstvo je trenutno na 3. mjestu sa 22 boda a u narednom kolu gostuju ekipi Igmana.

MALI NOGOMET – Premijer futsal liga BiH, 2. kolo, Tuzla, subota, 17:00 h

Salines – Kaskada  7:1

Kaskada je izgubila u gostima od Salinesa 7:1 u utakmici 2. kola Premijer futsal lige BiH. Poveli su gosti ali aktuelni prvak je opravdao ulogu favorita i zasluženo slavio. U 3. kolu u Gračanici gostuje Sarajevo.

ODBOJKA – Prva liga FBiH Sjever, 2. kolo, Gračanica, nedjelja, 14:00 h

Gračanica – Kula II Gradačac  3:1

Pobijedile su i odbojkašice. One su u 2. kolu Prve lige FBiH sjever na domaćem terenu u dvorani Luke bile bolje od ekipe Kula II Gradačac koju su pobijedili 3:1 u setovima.

NOGOMET – Druga liga FBiH Sjever, 12. kolo

• Mladost M. – Lokomotiva 3:0  (prekid)
  • Orahovica – G. Rahić.  3:0

Ono što je trebao biti lokalni derbi u 12. kolu Druge lige FBiH Sjever na kraju je završilo neslavno. Prekidom. Susret u Malešićima između domaće Mladosti i Lokomotive iz Miričine je registrovan službenim rezultatom 3:0 u korist domaćina a razlog je nedovoljan broj igrača u gostujućoj ekipi. Orahovica je sa 3:0 bila bolja od Gornjeg Rahića. Na vrhu tabele je Gradina sa 11 pobjeda i jednim neriješenim rezultatom. Mladost je peta, Orahovica 11-ta a Lokomotiva predzadnja.

NOGOMET – Prva liga TK, 11. kolo

• Čelić – Jedinstvo L.  2:4
  • Vražići – Doboj Istok  4:1
  • Mladost V. – Mladost B.  5:1

U Prvoj ligi TK su odigrani susreti 11. kola. Jedinstvo je kao gost savladalo ekipu Čelića 4:2, Vražići su pobijedili ekipu Doboj Istoka 4:1 a Mladost iz Vukovija je sa 5:1 bila bolja od imenjaka iz Brijesnice. Mladost Kikači i Sloga Tojšići su na prva dva mjesta sa po 24 boda. Jedinstvo je osmo sa 16 bodova, Doboj Istok je 11-ti sa 15 bodova a Mladost Brijesnica je predzadnja sa 10.

NOGOMET – Druga liga TK Zapad, 9. kolo

• Pribava – Polet  3:0
  • 25. maj – Mladost D.  1:1
  • Stjepan Polje – Podrinje  6:2

U Drugoj ligi TK Zapad igrane su utakmice 9. kola. Mladost iz Doborovaca je donijela bod sa gostovanja kod 25. maja. Završilo je 1:1. Pribava je sa 3:0 savladala Polet a Stjepan Polje je kao domaćin bilo bolje od Podrinja 6:2. Mladost Puračić na na 1. mjestu sa 20 bodova a drugoplasirana Pribava ima samo bod manje. Stjepan Polje i Mladost Doborovci su na 11. i 12. mjestu.