• Zrinjski – Mostar
dav

KOŠARKA – Prijateljska utakmica

Drina – Gračanica  61:74

Košarkaši su u fazi priprema za početak nove sezone. Odigrali su i treću kontrolnu utakmicu. Nakon pobjede u gostima protiv Modriče i poraza od Radnika ostvarena je nova pobjeda.

Gostovali su u Zvorniku kod Drine i pobijedili 74:61.

Strijelci: Tanasilović 17, Ćosić 15, Mešetović12, Nedić 11, Delalić 11, Bektić 6 i Salkić 2.

NOGOMET – Druga liga FbiH Sjever, 8.  kolo

• Lokomotiva – Svatovac  0:0
  • Prokosovići – Mladost M.  4:1
  • Orahovica – Priluk  2:1

Tabela:

Na tabeli je prva Seona sa 21 bodom. Gradina na drugom mjestu ima dva boda manje a u jednoj utakmici i 3 boda razmaka je i Bosna iz Mionice na 3. mjestu sa 18 bodova.

Što se tiče naših predstavnika, stanje je sljedeće. Sve tri ekipe su susjedi na tabeli od 9. do 11. mjesta. Orahovica je 9-ta sa 11 bodova koliko ima i desetoplasirana Lokomotiva a Mladost na 11. mjestu ima bod manje.

• Mladost D. – Mladost P.  4:0

Prvi je Mramor sa 17 bodova, drugo Stjepan Polje sa 15. I Mladost iz Doborovaca ima 15 bodova ali se nalazi na 4. mjestu.

PLES – Svjetski kup, Češka

Reprezentacija BiH u plesu za vikend je nastupila na Svjetskom kupu u Češkoj. U reprezentaciji BiH su bili i članovi PK Rock Step Gračanica. Put Češke je otputovao par Almir Šaković-Sumeja Ibrahimović i formacija Rock princess.

—————————————————————————————–

BICIKLIZAM – Trka u Žepču

Gračanički biciklisti su za vikend učestvovali na međunarodnoj trci u Žepču koja se bodovala i za Premijer ligu. Na ovom takmičenju je nastupilo 6 takmičara, članova BK Gračanica.

Najbolji rezultat ostvario je Mirza Okanović u kategoriji “Masters A” koji je osvojio 1. mjesto. Jasmin Mujkić je osvojio 2. mjesto, Osman Selimović je bio 3. u kategoriji mlađih kadeta a četvrta mjesta su osvojili Emina Selimović, Muhamed Dedić i Mustafa Mujkić.

Čestitamo.

ŠAH – Turnir u Petrovu

Jučer je u organizaciji ŠK Petrovo održan  24. tradicionalni šahovski turnir povodom dana Općine Petrovo. Na turniru su pored domaćina učestvovali takmičari iz Bijeljine, Tuzle, Doboja, Doboj Istoka, Teslića i Gračanice.

Ekipu Gračanice su predstavljala dva takmičara, omladinac Muhamed Šišić i senior Merim Mešić.

U veoma jakoj konkurenciji kadeta gdje se nadmetao 21 takmičar sa ubjedljivih 8,5 bodova, kadet ŠK Gračanica Muhamed Šišić je osvojio prvo mjesto ispred drugoplasiranog Emanuela Lazića, koji je bio favorit ovog turnira i trećeplasiranog Đorđa Lukića. Čestitamo našem Muhamedu.

Naš drugi šahista, Merim Mešić, koji se borio u takođe veoma jakoj grupi seniora gdje je učešće uzelo 40 seniora zabilježio je zadovoljavajući plasman sa osvojena 3,5 boda. Prvo mjesto u konkurenciji seniora zauzeo je fidemajstor Draško Babic 7,5 bodova, drugo mjesto velemajstor Milan Vukić 7 bodova i treće mjesto fidemajstor Sabahudin Buljubašić 6,5 bodova. Čestitke Mešiću.

JUDO – Dženani Džananović dva prva mjesta

Džudistkinja Dženana Džananović nastupa za novi klub Ozren Petrovo. Od prelaska iz JK Pribava u JK Ozren, Dženana je osvojila 12 medalja, 7 zlatnih, 3 srebrene i 2 bronzane.

Protekla dva vikenda učestvovala je na turnirima u Vinkovcima gdje je osvojila 3. mjestu te u Banjaluci gdje je osvojila dva zlata.

Na turniru je učestvovalo preko 400 takmičara iz BiH, Srbije, Hrvatske, Slovenije, Bugarske, Rusije, Holandije i Švicarske.

O ovim i drugim sportskim aktuelnostima opširnije govorimo u emisiji Sa sportskih terena. Emisija se nalazi na stranici a repriza je u programu RG na rasporedu od 19.