Sport INFO – Rezultati, tabele, rasporedi

Pobjede su proteklog vikenda u svojim nastupima ostvarili rukometaši, Kaskada i košarkaši. Poraz su upisale odbojkašice. Detaljnije o svemu u nastavku.

RUKOMET – Premijer liga BiH, 16. kolo

Goražde – Gračanica  23:28

Za vikend je nastavljena rukometna Premijer liga BiH. Ekipa Gračanice je u 16. kolu gostovala u Goraždu i pobijedila 28:23, poluvrijeme 15:10. Imali su gosti kontrolu utakmice i rezultata od prve do zadnje minute. Opravdali su ulogu favorita protiv pretposljednjeg Goražda. Kako je i Borac pobijedio u Tuzli Slobodu 29:27, Borac je ostao na 1. mjestu sa bodom više od Gračanice. U narednom kolu u dvorani Luke gostuje posljednja Drina a Borac će ponovo u goste, ovoga puta u Brčko ekipi Lokomotive.

Kaskada – Brotnjo  7:3

Kaskada je ostvarila pobjedu  u 13. kolu Premijer futsal lige BiH. U Gračanici je savladan Brotnjo 7:3 za ostanak na 6. mjestu na tabeli sa 17 bodova.  Kaskada je povela da bi gosti napravili preokret za 1:2. Golom Husejnovića na pauzu se ipak otišlo sa neriješenim rezultatom 2:2. U drugom poluvremenu još 5 golova Kaskade i 1 gostiju za konačnih 7:3.

U 14. kolu Kaskada gostuje kod posljednjeg Tanga.

Gračanica – Turbina  78:73

Pobjedu su upisali i košarkaši u A1 ligi BiH protiv Turbine. Košarkaši su u susret ušli sa pobjedom u gostima protiv Konjica. Te bodove je trebalo potvrditi protiv Turbine. Ipak, nije dobro krenulo. Gubili su domaćini u jednom trenutku i 20 razlike ali su uspjeli na kraju ipak da pobijede 78:73. Košarkaši su trenutno na 7. mjestu sa 26 bodova, samo dva boda manje od trećeplasiranog Bošnjaka. U narednom kolu ekipa ima priliku za treću uzastopnu pobjedu jer gostuju ove sezone najslabijoj ekipi u ligi, Travniku.

ODBOJKA – Superliga FBiH Sjever, 13. kolo

Maglaj – Gračanica  3:0  (25:21; 25:13, 26:24)

Odbojkašice su upisale i 3. poraz u isto toliko nastupa u drugom dijelu sezone. Teško će do pobjede i u narednom kolu kada u Gračanici gostuje lider, Bosna iz Kalesije.

JUDO – Međunarodni turnir u Laktašima

U nastavku džudo. Novi uspjesi takmičara JK Pribava, ovoga puta na Međunarodnom turniru u Laktašima. U konkurenciji 400 takmičara iz BiH, Srbije, Hrvatske, Crne Gore i Bugarske u Pribavu su stigle 3 medalje. Nažalost ni jedna najsjanija ali ipak vrijedne. Srebro i dvije bronze.

Srebro je osvojila Amina Bećirović u kategoriji djevojčica do 13 godina a bronzani su bili Esma Mekić i Emir Džaferović u kategoriji do 15 godina.

Čestitamo.

E sada ima jedna, kako bi se reklo, kvaka u ovoj temi. Ako ste pomno čitali, nešto ranije smo konstatovali kako u Pribavu nije stiglo ni jedno zlato. Pa da budemo jasniji u nastavku. U JK Pribava nije stiglo zlato ali jeste stigla zlatna medalja i prvo mjesto za jednu takmičarku iz Pribave koja nije članica JK Pribava nego se takmiči za JK Ozren iz Petrova i niže uspjehe, osvaja medalje.

Objavili smo u jednom od prethodnih izdanja emisije o zlatnoj medalji osvojenoj na Međunarodnom takmičenju u Rumi. Danas ponovo zlato. Takmičari JK Ozren su osvojili 4 medalje, 3 zlata i jednu bronzu. Dženana Džananović je ponovo bila zlatna a zlatne medalje su osvojile i njene kolegice Angelina i Georgina Bahnan. Filip Đuranović je bio bronzani.