Sport

Sport INFO – Svi rezultati i tabele na jednom mjestu

Kao i obično nakon vikenda smo pripremili pregled rezultata i stanja na tabelama u svim ligama u kojima se takmiče gračanički sportisti.

 RUKOMET – Premijer liga BiH, 9. kolo

  • Gračanica – Lokomotiva  27:25
  • Konjuh – Sloboda  39:29
  • Drina – Bosna V.  29:39
  • Sloga GVU – Slavija  23:20
  • Maglaj – Iskra  32:27
  • Sloga D. – Vogošća  31:30
  • Goražde  -Borac  30:33
  • Izviđač – Leotar 24:23

Tabela:

  1. Gračanica 21
  2. Borac 21
  3. Bosna 20
  4. Izviđač 17
  5. Slavija 14
  6. Sloga GVU 14
  7. Lokomotiva 14
  8. Sloga D 14
  9. Leotar 12
  10. Sloboda 12
  11. Iskra 11
  12. Vogošća 10
  13. Konjuh 10
  14. Maglaj 10
  15. Goražde 6
  16. Drina 0

U utakmicama 10. kola sastaju se:

  • Iskra – Gračanica
  • Bosna – Izviđač
  • Sloboda – Slavija
  • Vogošća – Maglaj
  • Lokomotiva – Goražde
  • Leotar – Sloga GVU
  • Borac – Drina
  • Konjuh – Sloga D.

NOGOMET – Prva liga FBiH, 15. kolo

  • Bratstvo – Slaven  3:2
  • TOŠK – Travnik  2:0
  • GOŠK – Orašje  3:3
  • Jedinstvo – Rudar  3:2
  • Budućnost – Igman  2:0
  • Zvijezda – Goražde  1:1
  • Olimpik – Radnik  2:1
  • Metaleghe – Čapljina  2:2

Tabela:

  1. Olimpik 34
  2. Goražde 28
  3. TOŠK 28
  4. GOŠK  25
  5. Čapljina 24
  6. Travnik  23
  7. Igman 23
  8. Rudar 22
  9. Zvijezda 19
  10. Metaleghe  18
  11. Budućnost  17
  12. Bratstvo  17
  13. Orašje 17
  14. Jedinstvo 17
  15. Slaven  13
  16. Radnik  13

U Prvoj ligi FBiH slijedi (pre)duga pauza sve tamo do marta 2020.g.


MALI NOGOMET – Premijer futsal liga BiH, 6. kolo

  • Kaskada – Mostar SG  1:5
  • Seljak – Beli Anđeo  3:3
  • Sloga GVU – Salines  4:4
  • Brotnjo – Centar  3:5
  • Tango – Zrinjski 1:2

Tabela:

  1. Mostar 16
  2. Centar 15
  3. Salines 14
  4. Brotnjo 10
  5. Sloga 8
  6. Kaskada 5
  7. Beli Anđeo 5
  8. Zrinjski 4
  9. Seljak 4
  10. Tango 3
  11. Zrinjski 1

U utakmicama 7. kola igraju:

  • Centar – Kaskada
  • Beli Anđeo – Sloga
  • Salines – Brotnjo
  • Mostar – Tango
  • Zrinjski – Seljak

KOŠARKA – A1 liga BiH, 5. kolo

  • Gračanica – Konjic  74:56
  • Brčko  – Igman  94:84
  • Bošnjak – Travnik  100:69
  • Gen – Radnički  91:90
  • Spartans – Bosna  62:75
  • Čelik – Turbina 97:93

Tabela:

  1. Bosna 9
  2. Radnički 9
  3. Bošnjak 8
  4. Turbina 8
  5. Čelik 8
  6. Igman 8
  7. Gen 8
  8. Gračanica 7
  9. Spartans 7
  10. Brčko 7
  11. Konjic 6
  12. Travnik 5

6. kolo:

  • Turbina – Gračanica
  • Travnik – Čelik
  • Igman – Spartans
  • Radnički – Bosna
  • Gen – Bošnjak
  • Konjic – Brčko

ODBOJKA – Superliga FBiH Sjever, 6. kolo

  • Gračanica – Gradina  0:3  (21:25, 15:25, 14:25)
  • Napredak – Maglaj   3:1
  • Čelik – Žepče  3:0
  • Kakanj  – Orašje  1:3
  • Bosna K. – Bihać  3:0

 Tabela:

  1. Orašje 16
  2. Gradina Herceg 14
  3. Bosna K. 14
  4. Čelik 12
  5. Kakanj 9
  6. Maglaj 8
  7. Napredak 8
  8. Bihać 6
  9. Žepče 2
  10. Gračanica 1

7. kolo:

  • Bihać – Gračanica
  • Orašje – Bosna
  • Žepče – Kakanj
  • Maglaj – Čelik
  • Gradina Herceg – Napredak

NOGOMET – Druga liga FBiH Sjever, 15. kolo

  • Gradina – Orahovica  3:1
  • Priluk – Seona  1:3
  • Čelić – Mladost M.  0:6
  • Lokomotiva – Prokosovići  0:5

Tabela:

  1. Seona 40
  2. Gradina 35
  3. Prokosovići 29
  4. Bosna M. 25
  5. Bosna K. 23
  6. Odžak 23
  7. Svatovac 23
  8. Mladost 22
  9. Dinamo 22
  10. Mramor 21
  11. Lokomotiva 19
  12. Orahovica 18
  13. Radnički 16
  14. Priluk 16
  15. Sloga 13
  16. Čelić 0 i 108 primljenih golova u 15 odigranih susreta…

NOGOMET – Prva liga TK, 15. kolo

  • G. Rahić – Pribava 8:0
  • Mladost B. – Trešnjevka  1:0
  • Jedinstvo – Ingram  1:2
  • Mladost K. – Doboj Istok  3:0

Tabela:

  1. Rahić 34
  2. Doboj Istok 31
  3. Mladost B. 25
  4. Jedinstvo L. 17
  5. Pribava 16
  6. Željezničar 1

NOGOMET – Druga liga TK Zapad, 13. kolo

  • Mramor – St. Polje  2:0
  • Mladost D. – Špionica  2:0

Tabela:

  1. Mramor 30
  2. Polet 30
  3. Mladost D. 29
  4. Sloga B. 25
  5. Polje 23
  6. Bukovik 23

Završena su takmičenja u nogometnim ligama. Slijedi zimska pauza ali će zato biti dvoranskih sportova, rukometa, odbojke, košarke, futsala, borilačkih sportova.

Čestitamo onima koji su bili uspješni protekle sedmice a onima koji su imali slabije nastupe, da se poprave već ovoga vikenda.

Slični postovi

Back to top button