Sve o gračaničkom sportu na jednom mjestu – Sport INFO

NOGOMET – m:tel Prva liga FBiH, 7. kolo, Tešanj

TOŠK – Bratstvo 3:0 (Mahmutović 3x)

Nogometaši Bratstva nisu opravdali svoju lidersku poziciju na tabeli u utakmici 7. kola m:tel Prve lige FBiH na gostovanju Tešnju kod TOŠK-a. Ekipa Nikole Nikića je kao prva na tabeli otputovala na megdan TOŠK-u, ekipi koja im definitivno ne leži u posljednje vrijeme i doživjela bolno prizemljenje. Domaćini su slavili sa ubjedljivih 3:0. Junak susreta je bio igrač domaćeg tima Mahmutović koji je postigao hat-trick. Prvi je gol pao sa bijele tačke već u 4. minuti susreta, do poluvremena je bilo 2:0. U drugom dijelu Bratstvo je bilo bolje, pogađali su igrači u dva navrata okvir gola ali od svega samo su domaćini postigli još jedan gol za konačnih 3:0.

Nakon ovog poraza ekipa Bratstva je sa 1. pala na 4. mjesto. U narednom kolu u Gračanici gostuje Slaven. Ovo je prilika za popravni s obzirom da se Slaven nalazi pri samom dnu tabele. Od ostalih rezultata izdvajamo novu pobjedu Posušja, koje kao novajlija u ligi igra odlično i trenutno se nalazi na 1. mjestu na tabeli sa 16 bodova. Oni su u 7. kolu slavili u Konjicu ,protiv Igmana sa 0:1. Vis Simm Bau je odigrao neriješno u gostima protiv Radnika i nalazi se na 2. mjestu sa 14 bodova dok se Rudar, Bratstvo i Jedinstvo nalaze na 3. 4. i 5. mjestu sa po 13 bodova.

NOGOMET – Druga liga FBiH Sjever, 7. kolo

• Odžak – Orahovica  2:0
  • Priluk – Mladost M.  4:2
  • G. Rahić – Lokomotiva  3:0

U Drugoj ligi FBiH Sjever odigrane su utakmice 7. kola. Svi naši predstavnici su upisali poraze. Orahovica je izgubila od Odžaka 2:0, Priluk je pobijedio Mladost 4:2 a Lokomotiva je izgubila u Gornjem Rahiću 3:0. Sve ekipe predstavnice našeg grada u ovom rangu takmičenja se nalaze u nezavidnoj situaciji na početku sezone. Orahovica i Mladost su na 12. odnosno 13. mjestu sa po 7 bodova dok je Lokomotiva predzadnja 15-ta sa samo 3 osvojena boda.

NOGOMET – Prva liga TK, 5. kolo

• Jedinstvo L. – Sloga T.  1:2
  • Jedinstvo V. – Doboj Istok 2:1
  • Mladost K. – Mladost B.  4:1

U Prvoj ligi TK su odigrane utakmice 5. kola. Jedinstvo je izgubilo na domaćem terenu u Lukavici od Sloge iz Tojšića 2:1. Doboj Istok je izgubio u gostima od Jedinstva iz Vučkovaca 2:1 a u susretu odigranom u Kikačima, domaća Mladost je sa 4:1 bila bolja od one iz Brijesnice. Mladost Brijesnica i Doboj Istok su na 12. i 13. mjestu sa po 6 bodova a Jedinstvo je predzadnje 15-to sa 4 boda.

NOGOMET – Druga liga TK Zapad, 4. kolo

• Mladost P. – Pribava  2:2
  • BSK – Stjepan Polje  2:1
  • Mladost D. – Polet  2:2

U 4. kolu Druge lige TK Zapad Pribava je donijela bod iz Puračića odigravši 2:2 protiv domaće Mladosti, Stjepan Polje je izgubilo u Bokavićima 2:1 a Mladost je u Doborovcima odigrala 2:2 protiv Poleta. Pribava je 4. sa 7 bodova, Mladost je 10. sa 4 a Stjepan Polje je 12-to sa 3.

Jedna zanimljiva činjenica. Od 8 ekipa predstavnica našeg grada u 4 ranga takmičenja proteklog vikenda niti jedna nije ostvarila pobjedu.

NASTUPI ŠERBEČIĆA, VEHABOVIĆA, DEVEDŽIĆA, MULAHUSEJNOVIĆA

Kad smo kod nogometa dodajmo da su nastupe u Premijer ligi BiH zabilježili Edo Vehabović i Besim Šerbečić. Vehabović je igrao do 75. minute u pobjedi Veleža u gostima protiv Olimpika 2:1. Šerbečić se nakon oporavka od povrede vratio u prvi tim Sarajeva. Odigrao je svih 90 minuta u pobjedi Sarajeva u gostima protiv Slobode 3:2. Sarajevo je prvo na tabeli. Anis Devedžić je igrao za Jedinstvo iz Bihaća u gostujućoj pobjedi protiv Travnika 0:1. Nardin Mulahusejnović je igrao za Koper u gostima protiv ekipe Bravo. Susret je završio bez golova. Koper je trenutno na 6. mjestu sa 5 bodova.

RUKOMET

Iako ekipa Gračanice nije nastupala ovoga vikenda, ipak imamo nekoliko informacija iz rukometa. Prvenstvo bi trebalo da starta ovoga vikenda. U Gračanici gostuje Derventa u 1. kolu. Međutim, slično kao i prethodnih sezona, veoma je upitno da li će sezona i početi kako je najavljeno. A ako i počne, novi problem je što će se igrati barem na početku bez prisustva publike.

DOBRA IZDANJA AHMETAŠEVIĆA I HAMIDOVIĆA

Odlični su bivši igrači Gračanice, Admir Ahmetašević i Dino Hamidović. Trimo je u derbiju kola savladao Riko Ribnicu u gostima. Hamidović je postigao 4 gola. Trimo igra sjajno na početku sezone, kako u prvenstvu tako i u evropskim takmičenjima. Puente Genil je izgubio na domaćem terenu od favoriziranog Ademar Leona sa golom razlike. Adi je branio u drugom poluvremenu i upisao je 9 odbrana sa 40% uspješnosti. Čestitamo.

RUKOMETAŠI SLOBODE OSVOJILI KUP BiH

Za vikend je odigrana završnica rukometnog Kupa BiH. Titulu je osvojila Sloboda koja je nakon pobjede protiv Borca u polufinalu u finalu golom razlike bila bolja od Izviđača. Čestitamo Slobodi ali i plejadi igrača koji su svojevremeno nosili dres Gračanice od bivšeg kapitena Tufekčića, preko Ovčine, Kadića, Suhonjića.

KARATE – Turnir u Lukavcu

Karatisti su nastupili u Lukavcu na turniru na kojem je učestvovalo preko 200 takmičara iz 23 kluba. Osvojili su ukupno 10 medalja od kojih je samo jedna zlatna ona koju je osvojila Amina Merdanović.