Zrinjski osvojio bod protiv Kaskade

Prvi kiks domaćeg tima

MALI NOGOMET – Premijer futsal liga BiH, 1. kolo, Gračanica, SD Luke

Kaskada – Zrinjski  3:3  (2:1)

Malonogometaši Kaskade nisu na željeni način otvorili novu sezonu u Premijer futsal ligi BiH. Iako su se nadali pobjedi u 1. kolu na domaćem terenu protiv Zrinjskog, na kraju su uspjeli samo da spase bod. Ispostavilo se još jednom da su Mostarci jedna od najneugodnijih ekipa za Kaskadu. Sjetimo se samo prošle sezone i kupa…

Trener domaće ekipe Ferik Dizdarević je uoči susreta upozoravao da ne smije biti opuštanja. Šteta je što to njegovi igrači i nisu shvatili najozbiljnije. Mora se priznati da su gosti imali dosta sreće i danas veoma raspoloženog kapitena na golu Harisa Skuhana. Ali i tu sreću treba zaraditi a mlada i borbena gostujuća ekipa je to i zaslužila.

Bio je ovo susret pun preokreta. Poveli su gosti da bi Kaskada do poluvremena rezultat okrenula na svoju stranu. U drugom dijelu Zrinjski ponovo dolazi do vodstva a domaćini bod spašavaju u samom finišu. Strijelci su za domaćine bili Nurkić i dva puta Spahić. Za goste su pogađali dva puta Grozdanić i Sušac. Prema viđenom na terenu i najrealniji rezultat.

U narednom kolu Kaskada gostuje kod Seljaka u Livnu.

SA UTAKMICE

Gosti su u Gračanicu stigli samo sa 8 igrača. Sa druge strane ni domaćini nisu bili bez problema. Hamidovića nije bilo zbog kartona a nedostajao je i uvijek zahvalni Demirović.

Od samog početka je bilo jasno kako će gosti igrati. Povučeno, čuvajući svoj gol i vrebajući prilike iz kontri i polukontri te nakon grešaka domaćeg tima. Igrala se 7. minuta kada je Zrinjski dosta sretno poveo. Golman je bacio jednu loptu preko terena, Grozdanić je dodirnuo tek toliko da prevari golmana Alibegovića i lopta na opšte iznenađenje završava u mreži za 0:1. Ispostavilo se da je Kaskada tokom cijelog susreta imala problema sa ovim načinom igre Zrinjskog a gosti su to obilato koristili.

Ništa se ne mijenja ni nakon vodstva gostiju. Kaskada napada, diktira ritam utakmice a gosti se brane. U 13. minuti 100% prilika za Sušca ali rezultat se ne mijenja. Mnogobrojne pokušaje Kaskade u većini slučajeva je neutralisao odlični golman i kapiten ekipe Skuhan.

Najbolju priliku Kaskada je imala u 14. minuti kada je bio savladan i golman ali Buljubašić iz neposredne blizine pogađa okvir gola.

Nakon kanonade pred golom Zrinjskog konačno je otključana brava i njihovog gola. Na 1:1 u 15. minuti je izjednačio Nurkić. Samo dvije minute kasnije već je 2:1 za domaćine. Svoj prvi gol je postigao Spahić. Bio je ovo rezultat prvog poluvremena.

U drugi dio, možda i malo iznenađujuće, gosti ulaze dosta bolje. Angažovanija igra im se isplatila već u 26. minuti kada je za 2:2 pogodio Sušac.

Ni tada nije bilo panike i redovima Kaskade ali jeste nakon 32. minute i vodstva Zrinjskog od 3:2. Ponovo slična scena kao kod prvog gola. Golman baca loptu preko terena, Grozdanić se bolje snalazi od odbrane Kaskade i pogađa za vodstvo.

Kako je do kraja ostalo samo 8 minuta, primjetna je bila i doza nervoze kod domaćina. Normalno sasvim. Napadala je Kaskada svim silama a to im se isplatilo u 37. minuti kada je svojim drugim golom na utakmici na 3:3 izjednačio Spahić.

Bilo je dovoljno vremena da domaćini nošeni podrškom sa tribina dođu i do punog plijena. Zadnje 3 minute su igrali bez golmana, uspjeli su stvoriti nekoliko prilika pred golom Zrinjskog ali nisu uspjeli do gola. Šteta. Završilo je 3:3.

Po slavlju gostujuće ekipe dalo se zaključiti ko je sretniji ovakvim ishodom. Ako ima nešto dobro to je činjenica da je tek 1. kolo i da će Kaskada imati dosta vremena i prilika da nadoknadi dva prosuta boda na domaćem terenu.