Bratstvo sigurno protiv Orašja – Pobjeda 4:1

NOGOMET – m:tel Prva liga FBiH, 4. kolo, Gračanica, subota, 16:30 h

• Smajić
  • Aletić
  • Šer
  • Jaganjac

Bratstvo je u subotu na domaćem terenu u okviru 4. kola m:tel Prve lige FBiH bez većih problema savladalo ekipu Orašja rezultatom 4:1, poluvrijeme 2:0. 4 gola, 4 različita strijelca. Za vodstvo je pogodio Smajić a prednost je povećao Aletić. Bio je ovo rezultat prvog poluvremena.

U drugom je prvo Šer povisio na 3:0 da bi rezultatsku katastrofu za goste zaključio Jaganjac sa 11 metara. Bilo je 4:0 za Bratstvo. Gosti su do kraja susreta uspjeli samo da postignu počasni gol za konačnih 4:1.

Bratstvu su bodovi protiv Orašja bili imperativ s obzirom da je ekipa na domaćem terenu već napravila jedan kiks protiv Rudara odigravši neriješno. Uslijedio je poraz od Igmana i sve osim pobjede u 4. kolu protiv Orašja bio bi veliki problem za domaćine. Srećom dobro je završilo.

Pobjeda je još bitnija ako se zna da je struka imala dosta problema prilikom sastavljanja prvih 11. Kažnjenog Poturalića nije bilo ni danas dok su značajni i izostanci Hasinovića, Buljića i mladog Kujundžića. Na sreću to se nije osjetilo na terenu a igrači koji su istrčali pokazali su da Bratstvo ima širinu kadra.

Sa ovom pobjedom ekipa je stigla do 7 osvojenih bodova. Trenutno su na 3. mjestu. Prva dva su rezervisana za još uvijek neporažene ekipe u ligi, Igman i TOŠK koji imaju po 10 bodova. Oba tima su u 4. kolu ostvarila pobjede u gostima. Igman u Banovićima a TOŠK u Doboju kod Kaknja. Sjajni rezultati.

U zavisnosti od ishoda nedjeljnog susreta između Jedinstva i Gradine, ekipa koje imaju po 6 bodova, Bratstvo bi moglo nakon 4 odigrana kola biti na odličnoj 3. ili 4. poziciji.

Bratstvo u trenutnim okolnostima bez bilo kakvog opterećenja ili imperativa može da planira naredno gostovanje kod Jedinstva u Bihaću.