Bratstvo i 5. utakmicu zaredom bez poraza – Budućnost savladana 3:1

• 1:0, Jaganjac, 62″
  • 1:1, Džinić, 84″
  • 2:1, Jaganjac, 87″
  • 3:1, Bajić, 90+

Nogometaši Bratstva su u 8. kolu Prve lige FBiH na domaćem terenu sa 3:1 savladali kantonalne rivale ali i sportske prijatelje iz Banovića, ekipu Budućnosti. Svi golovi su pali u drugih 45 minuta susreta a junak pobjede domaćina je bio Jaganjac koji je postigao 2 gola, prvi za vodstvo 1:0 u 62. minuti a drugi ponovo za vodstvo u 86.

Bratstvu je ovo 4. prvenstvena pobjeda i 13. osvojeni bod. Ekipa je u prethodnih 5 kola bez poraza sa 4 pobjede i jednim neriješenim rezultatom. Trenutno su na 6. mjestu. Pobjeda protiv Budućnosti je još značajnija ako se pogleda na raspored Bratstva u naredna 4 kola. Prvo slijede dva vezana gostovanja u Tešnju i Kaknju, na terenima gdje Bratstvo zadnjih sezona ne zna za uspjeh a nakon toga u 11. kolu u Gračanici gostuje najizvjesniji kandidat za titulu i prvo mjesto, Olimpik a u 12. kolu slijedi gostovanje još jednom pretendentu za sami vrh ekipi GOŠK-a. Jako težak raspored za Bratstvo u naredna 4 kola iz kojih bi svaki osvojeni bod bio zlata vrijedan.

SA UTAKMICE

Ekipa Budućnosti je ove sezone kao povratnik u ligu pobrala mnoge simpatije za svoju igru. Malo im to ipak vrijedi jer na kontu nemaju adekvatan broj bodova u odnosu na igru. I u Gračanici su pokazali da se radi o kvalitetnoj ekipi kojoj za nešto više ipak nedostaje bolja završnica.

Malo koja ekipa je u Gračanici održala čas nogometa domaćinima kao Budućnost u prvih 45 minuta susreta. Djelovalo je da gosti kada to požele mogu doći do prilike da ugroze gol domaćina. Šteta za njih a sreća za Bratstvo da Budućnost ima problema sa realizacijom posebno u trenutku kada im zbog kazne ne igra ni najbolja napadačka opcija, Dario Blagojević.

Sjajni veznjak Trumić je komandovao ritmom i igrom svoje ekipe i podsjetio je zašto se za njega kaže da je sezonama jedan od najboljih igrača na svojoj poziciji u ligi.

Sreća je bila za Bratstvo da su napadači gostujuće ekipe bili neprecizni ali i da je uvijek pouzdani Tino Divković imao svoj dan na golu. Jedinu akciju vrijednu pomena domaćini su imali u 37. minuti i to nakon jedne greške u odbrambenim redovima Budućnosti.

U zadnjim trenucima prvog poluvremena ponovo je samo sreća spasila domaćine da na pauzu odu sa 0:0.

Na poluvremenu je strateg domaćeg tima napravio dvije izmjene. Adilovića i Ivkovića zamijenili su Kahrimanović i Salkić. To je odmah dalo rezultat. Bratstvo igra dosta bolje a gosti kao da su ostali na pauzi i da je na teren izašla potpuno druga ekipa. Ni sjena one iz prvih 45 minuta.

Rezultat bolje, angažovanije i agresivnije igre domaćina bio je vodeći gol već u 62. minuti kada je pogodio Jaganjac. I nakon gola Bratstvo je bolja ekipa na terenu koja diktira dešavanja. Ipak u finišu dosta uzbuđenja. Prvo su gosti izjednačili preko Džinića u 84. minuti da bi samo dvije minute kasnije prednost na stranu domaćina vratio Jaganjac.

Konačnih 3:1 je u sudijskoj nadoknadi postavio Bajić.

Vrijedna pobjeda i vrijedni bodovi uoči jako teškog rasporeda u naredna 4 kola za ekipu Nikole Nikića. Ono što je dobro je činjenica da svaki ovaj susret mogu odigrati rasterećno i bez bilo kakvog rezultatskog imperativa.