Bratstvo odlično na početku sezone – Pobjeda u Bihaću 3:0

NOGOMET – m:tel Prva liga FBiH, 5. kolo, Bihać, subota, 16:30 h

Jedinstvo – Bratstvo  0:3  (0:0)

• Poturalić
  • Aletić
  • Šer

Za vikend su odigrane utakmice 5. kola u m:tel Prvoj ligi FbiH. Bratstvo je protutnjalo kroz Bihać i očitalo lekciju domaćem Jedinstvu. 3:0 za čas posla i povratak kući sa punim plijenom. Ekipa je trenutno na 2. mjestu sa 10 bodova i sa dobrom prilikom za ostanak u samom vrhu. U zavisnosti od ishoda nedjeljne utakmice između TOŠK-a i Goražda u najgorem slučaju mogu pasti na 3. poziciju, tamo gdje su bili i prije 5. kola. U narednom kolu u Gračanici gostuje novajlija Tomislav i vjerovatno niko u taboru Bratstva na krilima dobrog početka sezone i ne razmišlja o nekom drugom ishodu osim pobjede.

Utakmica 5. kola Bratstvu je donijela gostovanje kod Jedinstva. Najavili smo da ekipa u dobrom ritmu, a nakon pobjede protiv Orašja 4:1, i bez rezultatskog imperativa, može rasterećeno u Bihać. A u Bihaću je čekalo Jedinstvo, ekipa sa renomeom koja se posljednjih sezona redovno u prva 2-3 kola pominje kao kandidat za 1. mjesto samo da bi nakon prvih poraza i slabijih rezultata sve krenulo u kontra smjeru.

POVRATAK POTURALIĆA I DOBAR SKOR SA DOMAĆINIMA

Nadu u dobar rezultat davao je gostima i povratak u ekipu sjajnog Poturalića, koji je odrađivao suspenziju kao i činjenica da ekipa u posljednja dva gostovanja u Bihaću nije poražena, još tamo od 2019. godine.

U posljednja četiri međusobna susreta Bratstvo je ostvarilo tri pobjede i jedan remi. Dali su 7 golova a primili samo 1. Eh da je svako kolo protiv Jedinstva.

Kako smo u najavi kazali ekipa je bila pojačana povratkom na teren kažnjenog Poturalića, koji je kada to valjda hoće, sigurno jedan od boljih igrača i napadača u ligi. A koliko vrijedi za ekipu pokazao je i u subotu. Prvo poluvrijeme ove utakmice je završeno bez golova da bi gosti posao odradili u drugih 45 minuta.

Za 0:1 je pogodio Poturalić a još dva gola su postigli Aletić i Šer. Obojici je ovo druga utakmica zaredom na kojoj su bili strijelci.

Čestitke na pobjedi, jedinoj gostujućoj uz onu GOŠK-a upravo protiv narednog protivnika, Tomislava.

DRUGA NAJEFIKASNIJA EKIPA U LIGI

U zavisnosti od rezultata između TOŠK-a i Goražda ekipa će ili ostati na 3. mjestu ili se pomjeriti na 2. gdje se trenutno nalazi. Da Bratstvu dobro ide sugeriše i činjenica da su druga najefikasnija ekipa u ligi sa 11 postignutih golova. Samo je Gradina postigla gol više.

A upravo je Gradina bila glavni akter ljepotice kola u kojoj je postignuto čak 7 golova. Mladost je na poluvremenu u Srebreniku vodila 2:0 da bi susret završio 4:3 pobjedom domaćina.

Igman je trenutno prvi sa 13 bodova a u slučaju pobjede može im se priključiti i TOŠK. Ove dvije ekipe i GOŠK su trenutno jedini bez poraza u ligi. GOŠK ima tri neriješena rezultata pa su u nešto slabijoj poziciji.

U SRIJEDU KUP, ZA VIKEND PRVENSTVO

Kako smo već kazali u narednom kolu u Gračanici gostuje Tomislav a ekipa će prije ovog susreta odraditi i gostovanje u okviru drugog kola završnice Kupa FbiH protiv drugoligaša Svatovca iz Poljica. Utakmica se igra u srijedu u 16 sati.