Bratstvo se porazom od Veleža (2:3) oprostilo od Kupa BiH

Publika je u Gračanici imala priliku da gleda jednu lijepu utakmicu

NOGOMET – Kup BiH, 1/16 finala, Gračanica

• 1:1, Mujčić (ag), 27¨
  • 1:2, Berisha, 33¨
  • 1:3, Berisha, 63¨
  • 2:3, Bajić, 67¨

Nogometaši Bratstva su se porazom od Veleža oprostili od učešća u ovosezonskom Kupu BiH. Gosti su u Gračanici gostovali kao blagi favoriti a tu su ulogu opravdali i pobjedom na terenu od 2:3. Velež je prošao među 16 najboljih ekipa u Kupu dok Bratstvu ostaje da se u nastavku sezone skoncentriše na obaveze u Prvoj ligi FBiH. Sa ovim porazom prekinuta je i serija Bratstva od četiri pobjede zaredom. Kada su u pitanju domaćini, njima sada slijedi priprema prvenstvene utakmice u gostima protiv Metaleghea.

Susret je dobro počeo za domaćine koji su dobrih pola sata bili bolja ekipa. Jaganjac je nakon jednog solo prodora opasno zaprijetio golu Veleža ali golman Bogdanović je bio siguran i loptu je odbio u korner. Iz tog kornera su domaćini došli u vodstvo već u 4. minuti susreta. Odlično je ubacio Duraković a za 1:0 je pogodio Mujčić.

Bratstvo je puno bolje na početku susreta. Već u 12. minuti odlična prilika za Jaganjca nakon ubačaja Durakovića ali rezultat se ne mijenja. U 19. minuti sporna situacija pred golom Bratstva. Glavni sudija Sabrija Topalović je prvo pokazao na bijelu tačku ali je na intervenciju pomoćnika odluku promijenio u korner. U 25. minuti je zaprijetio i Stojanov za domaćine ali rezultat se ne mijenja.

U 27. minuti je 1:1. Velež je bio u dobroj akciji, Kuduzović ubacuje u sredinu a nespretno reaguje strijelac gola za Bratstvo Mujčić i poklanja Veležu izjednačenje. Nakon izjednačenja gosti su puno bolji na terenu a Bratstvo je nestalo. Samo dvije minute nakon izjednačenja nova 100% prilika za goste ali lopta nakon udarca završava u rukama Mustafića. U 30-oj minuti nova prilika za goste. Bivši igrač Bratstva Vehabović je sam izašao pred Mustafića ali ovaj je još jednom siguran i ostaje 1:1. Ali ne zadugo. U 33. je 1:2 za goste. Strijelac je bio Berisha glavom. Zaboravljen je bio napadač Mostaraca pred golom Bratstva a on to dobro koristi za totalni preokret i vodstvo Veleža. Bio je ovo rezultat prvog poluvremena.

U drugi dio se ušlo onako kako se završen prvi. Inicijativom Veleža. Berisha je imao nekoliko odličnih prilika sve dok u 63. minuti nije pogodio za 1:3. Povukao je loptu sa sredine terena, neometan došao na nekih 20-ak metara i raspalio za 1:3. Neodbranjivo.

Činilo se tada da domaćini nemaju snage da gostima zakomplikuju prolaz ali ipak u 67. minuti smanjuju na 2:3 golom Koste Bajića. Napadaču Bratstva je ovo 4. gol u 5 odigranih susreta. Postio je samo u subotu protiv Zvijezde.

Do kraja se igralo otvoreno na obje strane sa dosta dobrih prilika. U samom finišu domaćini su opsjedali gol Veleža, imali nekoliko opasnih situacija nakon ubačaja iz kornera ali nisu mogli do 3. gola.

Na kraju zaslužena pobjeda Veleža u jednoj dobroj utakmici u kojoj su prisutni vidjeli 5 golova i još dosta šansi. Da budemo pošteni, da je Bratstvo u finišu postiglo izjednačujući gol, ne bismo mogli reći da je nezasluženo.

Izjave trenera Nikića i Dudića poslušajte u našim sutrašnjim (četvrtak) informativnim emisijama.