Kaskada je u finalu futsal Kupa BiH

U polufinalu je napravljen veliki podvig protiv favoriziranog Mostara pobjedom 4:3

MALI NOGOMET – Futsal Kup BiH, 1/2 finale, Gračanica

Kaskada – Mostar SG Staklorad  4:3  (3:2)

Gračanica, dvorana Luke. Gledalaca: 600. Sudije:Jasenko Pljevljak i Željko Dragojević. 3. sudija: Tarik Kečo. Delegat: Mensud Čaušević. Posmatrač suđenja: Nenad Šukurma.

Strijelci: 1:0 Milanović (3.); 2:0 Hamidović (8.); 2:1 Kahvedžić (9.); 2:2 Aladžić (10.); 3:2 Husejnović (12.); 4:2 Husejnović (25.); 4:3 Kahvedžić (33.).

Kaskada: Alibegović, Milanović, Husejnović, Hamidović, Huskanović, Džindić, Gazibegović, Krdžić, Mujanović, Musić, Demirović, Gemić, Spahić, Kakeš. Trener: F. Dizdarević.

Mostar SG Staklorad: Galić, Aladžić, Vesić, Pavlović, Hrkač, Radmilović, Lazarević, Kahvedžić, Jelić, Macić, Mušanović, Gosto.

Malonogometaši Kaskade su napravili pravi podvig, senzaciju, pobijedivši u polufinalu futsal Kupa BiH ekipu Mostar SG Staklorad. Bilo je 4:3 za domaći tim, poluvrijeme 3:2. Strijelci su za pobjedu domaćina bili Milanović, Huskanović i dva puta Husejnović. Kaskada je vodila od 3. minute golom Milanovića. Hamidović je uduplao vodstvo u 8. minuti da bi gosti veoma lahko stigli do izjednačenja golovima Kahvedžića i Aladžića iz 9. i 10. minute. Svojim drugim golom Husejnović je ponovo doveo Kaskadu u vodstvo 3:2. Igrala se 12. minuta a ovo je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena. Imao je Musić sjajnu priliku u posljednjim trenucima prvog poluvremena da Kaskadu dovede u vodstvo od 4:2 ali lopta nakon njegovog pokušaja odlazi pored gola.

dav

Mora se priznati da su gosti tokom prvih 20 minuta imali apsolutnu terensku inicijativu ali je i sreća pomalo nagradila borbene domaćine koji su vjerovatno iz svakog udarca ili poluprilike pred golom Mostara postizali golove. Fenomenalan je na golu tokom svih 40 minuta bio golman Alibegović, uostalom kao i ostatak ekipe. Jer bez 100% zalaganja pa i više, ne može se savladati jedna ekipa poput Mostara sastavljena sve od samih reprezentativaca BiH, Srbije i Hrvatske.

dav

U drugom dijelu slična priča. Ponovo Kaskada postiže prvi gol i ponovo je strijelac Husejnović. Igrala se 25. minuta a na semaforu je pisalo 4:2. Gosti nisu paničarili nego su igrali svoju igru. Svjesni kvaliteta, očekivali su vjerovatno preokret. Ali u drugom dijelu je sve išlo teže. Igrači Kaskade se frenetično bore a sve je i glasnija bila podrška sa tribina.

Već od 28. minute gosti igraju sa igračem više u polju umjesto golmana ali to im ne daje kvalitetan rezultat prije svega jer su se domaćini odlično branili. Bunker je probijen u 33. minuti kada drugi gol za Mostarce postiže Kahvedžić. I nakon 4:3 nastavlja se dominacija gostujuće ekipe ali Kaskada se uspijeva odbraniti i plasirati u finale Kupa BiH. Zasluženo.

dav
dav

Ovo je jedan od najboljih rezultata Kaskade u zadnjih 10-ak godina jer ekipa pored finala Kupa igra dobro i u prvenstvu. Plasman u finale je sjajna nagrada za najtrofejniji gračanički sportski kolektiv. Kaskada je u finalu gdje će kroz dvije utakmice pokušati vratiti titulu pobjednika Kupa BiH u svoje vitrine.

A o kakvom se podvigu radi dovoljno govori da je Mostar posljednjih godina neprikosnovena i najbogatija ekipa u ligi sastavljena sve od samih reprezentativaca BiH, Srbije i Hrvatske. U prvenstvu su ove sezone poraženi samo jednom i to u Tuzli u prvom dijelu od Salinesa.

Čestitke još jednom Kaskadi za ovaj sjajni uspjeh. Već za vikend im slijedi utakmica u okviru prvenstva kada gostuju ekipi Beli Anđeo.