Košarkaši porazom od Igmana zaključili loš gračanički sportski vikend

KOŠARKA – A1 liga BiH, 15. kolo, Gračanica

Gračanica – Igman Burch  63:92  (14:18, 21:25, 12:29, 16:20)

Košarkaši su domaćim porazom od Igmana zaključili užasan sportski vikend za gračaničke klubove. Horor je počeo u subotu u Ljubuškom gdje su teško stradali rukometaši da bi drugi dio bio nastavljen u nedjelju u dvorani Luke gdje su košarkaši ostali na -29 protiv Igman Burcha. Težak porazom sa kojim je niz vodu bačeno sve dobro napravljeno početkom drugog dijela sezone. Podsjećamo da su košarkaši u drugi dio ušli sa dvije pobjede ali da su nakon poraza u prošlom kolu u gostima od Bosne sada napravili još jedan korak unazad sa ovim od Igmana. Ako je onaj od lidera Bosne bio bolan i neočekivan, ovaj je još bolniji jer nije bio očekivan a ujedno je to i poraz od ekipe koja bi mogla biti i konkurent u borbi za ostanak. Teški trenuci za košarkaše ali ništa nije izgubljeno. Ima još dovoljno vremena do kraja sezone da se stvari poprave. Ipak, sa ovakvim nastupom kao protiv Igmana, to će iskreno biti jako teško.

Gračanica je sa ovim porazom pala na 7. mjesto a prestigla ih upravo ekipa Igmana koja je sada 6-ta sa istim brojem bodova.

U narednom kolu Gračanlije igraju još jednu važnu utakmicu, ovaj put u gostima protiv Konjica, još jedne ekipe iz donjeg dijela koja će biti konkurent Gračanici za ostanak. Bit će neizvjesno i ekipa što prije mora da se vrati na pobjednički kolosijek.

SA UTAKMICE

Gosti su ostvarili vrijednu, visoku i zasluženu pobjedu. Završilo je 92:63 za Igman. Gosti su imali i maksimalnih +31 pri rezultatu 82:51.

Utakmica protiv Igmana je došla nakon onog teškog poraza u Sarajevu protiv Bosne (101:62). Ako ovaj poraz nije poljuljao samopouzdanje u ekipi onda ga je morao poremetiti veliki broj povreda bitnih igrača. Pokazalo se to kao kombinacija za ubjedljiv poraz.

Iako su se poprilično mučili i tokom prvih 10 minuta igre domaćini su na prvu pauzu otišli sa samo -4, 14:18. Već se tada vidjelo da će Gračanica imati težak zadatak. A kada su gosti namirisali krv, sve je bilo gotovo.Već u drugoj četvrtini su dali do znanja domaćinima da u Gračanicu nisu doputovali turistički. Vrlo brzo je 15 razlike za goste 24:39. Domaćini su igrali bez sistema i plana samo uz pojedinačne pokušaje. U tim trenucima ekipu je u igri držao kapiten Mešetović. Na odmor se otišlo sa podnošljivih -8, 35:43.

Nakon pauze gosti su još bolji. Pogađaju bukvalno sve. Domaćini kao da su ostali u svlačionici na poluvremenu. Treći period igre su dobili 29:12 a imali su već tada sigurnu pobjedu i 25 poena prednosti uoči posljednje dionice.

U četvrtoj četvrtini su stigli i do maksimalnih +31, 82:51. Do kraja ništa posebno za konačnih 63:92.

Dva jako teška, visoka i neugodna poraza u posljednja dva nastupa za Gračanicu. Nadamo se i vjerujemo da će što prije prebroditi ove probleme i vratiti se na pobjednički kolosijek. Prva prilika je već u narednom kolu u Konjicu. Sretno.