Pregled rezultata i nastupa gračaničkih sportista

Pobjede su ostvarili rukometaši i malonogometaši Kaskade

Iza nas je sadržajan sportski vikend. Nastupali su rukometaši, nogometaši, malonogometaši a mi smo pripremili pregled svih aktuelnosti. Krenimo redom.

RUKOMET

Gračanica-Goražde  22:21

Rukometaši su u 14. kolu Premijer lige BiH u subotu teže od očekivanog savladali Goražde rezultatom 22:21, poluvrijeme 12:11. Domaćine su do pobjede vodili Hamidović i Živanov sa po 8 golova dok je odličan na golu bio Bosić sa 14 odbrana. Kod gostiju je bolji od ostalih bio golman Jelić sa 16 odbrana. Imalo je Goražde veliku priliku da iznenadi Gračanicu. U zadnjih 10-ak minuta susreta imali su dva puta priliku da odu i na +3 ali nisu uspjeli.

Visočka Bosna je pobijedila Maglaj u gostima 26:25 i ostala na 1. mjestu sa 33 boda koliko ima i drugoplasirana Gračanica. U narednom kolu Gračanica gostuje u Vogošći a Bosna na domaćem terenu dočekuje Konjuh.

MALI NOGOMET – KASKADA U SERIJI OD 4 UTAKMICE BEZ PORAZA

Malonogometaši Kaskade su sinoć u 13. kolu Premijer lige BiH savladali ekipu Centar Sarajevo rezultatom 6:1. Gosti su poveli i to je bilo sve od njih. Već do poluvremena domaćini su poveli 2:1 a u drugom su dijelu završili priču za konačnih 6:1.

Sa ovom pobjedom Kaskada je stigla na 6. mjesto na tabeli sa 20 bodova. U narednom kolu gostuju Brotnju. Prvi je i dalje Mostar sa 7 bodova više od Zrinjskog.

BRATSTVO IZGUBILO OD DRINE

Bratstvo je jučer u prijateljskoj utakmici izgujbilo od Drine iz Zvornika 1:0. Košarkaši su bili slobodni.

O sportu opširnije u reprizi emisije Sa sportskih terena večeras u 19 sati na talasima Radio Gračanice.