Rukometaši neriješeno sa Spačvom 23:23

Gračanlije imaju još prostora za napredak

RUKOMET – Prijateljska utakmica, Gračanica

Gračanica – Spačva  23:23  (12:10)

Rukometaši su sinoć protiv Spačve odigrali utakmicu koja im je poslužila kao generalna proba pred početak sezone u Premijer ligi BiH i utakmicu 1. kola u gostima protiv Borca. Nakon pet pobjeda u isto toliko odigranih susreta u šestom izlasku na teren ekipa je odigrala neriješeno 23:23. Bila je ovo jedna skromna utakmica, prije svega u napadačkom dijelu. I dok je odbrana funkcionisala dobro u napadu je čini se ostalo još puno posla.

Iako su domaćini većim dijelom utakmice imali vodstvo, možemo reći da je susret protekao u izjednačenoj borbi gdje niti jedna ekipa nije imala prednost veću od 3 gola.

Prvo poluvrijeme je završeno 12:10 za domaćine a ovaj period igre su obilježili sjajni golmani na obje strane. Bosić i Pašagić su upisali po 10 odbrana. I dok su gostujući golmani u drugih 30 minuta upisali još sedam odbrana, Bosić je dodao 4.

U drugom poluvremenu slična priča na terenu. Domaćini konstantno vode. Imali su i 3 gola prednosti i nekoliko prilika za +4. Nisu ih iskoristili pa je Spačva u sami finiš ušla sa golom prednosti. Na kraju je završeno najpoštenije prema prikazanom na terenu, neriješeno.

Kod domaćina je najefikasniji bio Tomić sa 6 golova a kapiten Tufekčić je dodao 5. Goste je predvodio Vignjević sa 7.

Narednog vikenda trebala bi početi sezona u Premijer ligi BiH a Gračanlije u 1. kolu imaju najteže moguće gostovanje, ono kod Borca u Banjaluci.