Kup – Rukometaši savladali Krivaju – U subotu dočekuju Izviđač u okviru Premijer lige

RUKOMET – Kup BiH, 2. pretkolo, Gračanica, SD Luke, utorak, 18:00 h

• Gračanica – Krivaja  35:29  (19:15)

Rukometaši su u roku od tri dana preskočili dvije prepreke u Kupu BiH i plasirali se u 1/4 finale, među 8 ekipa. Za razliku od onog “rata” u subotu protiv Konjuha, susret sa Krivajom je djelovao skoro kao prijateljski. Veoma neobična utakmica za ekipu Gračanice prema njihovim standardima i prema onome na što su nas sve navikli. Završilo je 35:29, poluvrijeme 19:15. Pravi festival golova.

Sa ovom pobjedom ekipa Gračanice je na dobar način najavila prvo kolo drugog dijela sezone i subotnje gostovanje aktuelnog prvaka BiH Izviđača. Utakmica je u 20 sati.

Protiv Krivaje su dakle u prvom planu bili napadi. Slično kao i u subotu protiv Konjuha, 9 igrača domaćeg tima se upisalo u strijelce. Najefikasniji je bio Mehmedović sa 8 golova a pratio ga je Pandžić sa 7. Dželilović je dodao 6 a još uvijek nisu izmišljene riječi u našem jeziku kojim bi se opisala vrhunska predstava Džanbegovića na golu. I on je samo potvrdio da je u dobroj formi kao i kompletna ekipa. Ovo im je već četvrta utakmica zaredom na visokom nivou (Gradačac, Sloboda, Konjuh, Krivaja). Nadamo se da ovako ili možda još bolje mogu u subotu kontra Ljubušaka. Protiv Krivaje su domaćini imali 3 isključenja i 5 od 5 kada su u pitanju sedmerci.

Na drugoj strani se 12 igrača upisalo u strijelce a najefikasniji je bio Velić sa 6 golova. Gosti su imali 2 isključenja i 3 od 5 iz sedmeraca.

Gračanica je bila favorit u ovom susretu. Gosti su se možda nadali nekom iznenađenju kao u subotu protiv Vogošće kada su stigli zaostatak od 7 golova i pobijedili na krilima iskusnog golmana Hadžihasića. U Gračanici im je trebalo nešto slično kako bi ponovili iznenađenje i rezultat. Niti je bilo iznenađenja niti Hadžihasića. Domaćini su vodili od početka do kraja u utakmici bez odbrana. Rezultat takve igre je 19:15 nakon prvog poluvremena. A mi smo u dvorani Luke gledali utakmice koje su skoro pa završavale ovim rezultatom.

U drugom poluvremenu prednost domaćina je bila i maksimalnih +8 da bi završilo 35:29. Zaslužena pobjeda u jednoj neobičnoj utakmici. Čestitke rukometašima a sada sve ovo dobro iz pripremnog perioda i dvije utakmice pretkola Kupa BiH treba prenijeti na teren protiv Izviđača. Kako ekipa djeluje, šteta što utakmica nije odmah sutra…