SPORT INFO – Pregled subotnjih rezultata i nastupa

RUKOMET – Premijer liga BiH, 18. kolo, Ljubuški, subota, 20:00 h

Izviđač – Gračanica  33:27

Rukometaši su u derbiju 18. kola Premijer lige BiH izgubili u Ljubuškom od domaćeg Izviđača 33:27, poluvrijeme 18:15. Gračanica je u prethodne dvije sezone srušila mnoge tradicije kada su u pitanju pojedine dvorane koje su bile neosvojiva tvrđava za njih. Ljubuški još uvijek ostaje.

Još jedna loša utakmica, slabo izdanje rukometaša koji nisu imali lijek za domaću mladost. Nevjerovatno zvuči podatak da je ekipa Damira Doborca u razmaku od samo 10-ak dana od jedne te iste ekipe primila 15 golova za 60 minuta!!! i večeras čak 33! Ali to su problemi koje ostavljamo struci na rješavanje.

Sa ovim porazom veliki su udarac doživjele i jasne ambicije Gračanlija o borbi za titulu. Borac je očekivano savladao Iskru u Boriku i sada ekipa iz Banjaluke ima komotna 4 boda prednosti u odnosu na Gračanicu. A kako Borac igra u drugom dijelu sezone, ova prednost bi vjerovatno mogla biti i ključna.

Gračanica dakle ostaje na 2. mjestu. Vremena za odmor nema jer već u narednom kolu ekipu očekuje još jedno teško iskušenje, susret protiv odlične Sloge iz Gornjeg Vakufa/Uskoplja.

NOGOMET – Prva liga FBiH, 16. kolo, Gračanica, stadion Luke, subota, 15:00 h

Bratstvo – Travnik  2:1  (0:1)

Bratstvo je na otvaranju drugog dijela sezone u Prvoj ligi FBiH ostvarilo vrijednu pobjedu protiv Travnika. Bilo je 2:1 i to nakon preokreta. Gosti su prvo poluvrijeme završili sa vodstvom.

U drugom domaćini preko rezervista Stojanova i Bajića dolaze do preokreta i zaslužene pobjede. Vrijedna 3 boda u želji da se ekipa što prije priključi sigurnosti sredine tabele. U narednom kolu Bratstvo gostuje kod Igmana.

Ono što pored pobjede raduje možda još i više svakog simpatizera Bratstva koji je u subotu bio na stadionu Luke je dobra igra ekipe. Znatno to bolje izgleda u odnosu na onaj užasan prvi dio sezone.

KOŠARKA – A1 liga BiH, 19. kolo, Gračanica, SD Luke, subota, 19:00 h

Gračanica – Gen Sarajevo  73:70

Košarkaši su jako, jako vrući. Trenutno naš najbolji sportski kolektiv. U najboljoj formi. Pobjeda protiv Gena im je bila 4. zaredom. Prije nekih mjesec dana u Gračanici se razmišljalo o tome kako osigurati ostanak. Sada u klubu potajno spominju jedno od prva 4 mjesta na tabeli  i play-off za viši rang takmičenja.

U narednom kolu ekipa gostuje kod Bošnjaka koji se trenutno nalazi jedno mjesto ispod Gračanice na tabeli sa 2 boda manje.

Čestitke.

MALI NOGOMET – Premijer futsal liga BiH, 15. kolo, Mostar, subota, 16:00 h

Mostar SG – Kaskada  5:2

Kaskada je možemo reći i očekivano doživjela poraz u gostima kod aktuelnog prvaka BiH, ekipe Mostar SG. Domaćini su bili bolji rezultatom 5:2. Kaskada ostaje sigurna u sredini tabele a u narednom kolu ih u Gračanici očekuje susret protiv sarajevskog Centra, još jedne od ekipa koje se ove sezone bore za titulu.

ODBOJKA – Superliga FBiH Sjever, 15. kolo, Srebrenik, subota, 17:00 h

Gradina Herceg – Gračanica

Rezultat odbojkaške utakmice nažalost još uvijek nemamo.

STONI TENIS – Zimska stonoteniska liga Gračanica 2020.g.

Izvještavali smo o grupi entuzijasta koji su se okupili i formirali Stonoteniski klub Gračanica. Pratili smo Zimsku ligu u kojoj je učestvovalo preko 30 takmičara. Završena je. Prvo mjesto je osvojio Hajrudin Mujić sa omjerom 33-2. Drugi je sa istim omjerom ali slabijim set količnikom bio Nihad Hadžihasanović a treće mjesto je pripalo Selmiru Brkiću (32-3).

Čestitke pobjedniku ali i svim ostalim učesnicima. Posebne čestitke ekipi ljudi okupljenoj oko projekta STK Gračanica.

O sportu detaljnije govorimo u ponedjeljak u programu Radio Gračanice u novom izdanju emisije Sa sportskih terena koja je na rasporedu nakon vijesti u 11. Tu su detaljni izvještaji, rezultati, tabele, rasporedi, izjave glavnih aktera.