Sport

Sport subotom – Rezultati, tabele, rasporedi, nastupi

ODBOJKA – Evropsko prvenstvo za žene, Srbija

BiH – Azerbajdžan  3:0

Ženska odbojkaška reprezentacija BiH je nakon poraza od Srbije na otvaranju prvenstva, danas upisala i prvu historijsku pobjedu na Evropskom prvenstvu. Rezultatom 3:0 u setovima savladan je Azerbajdžan. U 3. kolu naša selekcija u ponedjeljak igra protiv Francuske koja nakon 2 odigrana kola ima isto toliko poraza uz samo 1 osvojen set.

Čestitke odbojkašicama a čestitamo i našoj sugrađanki Edini Selimović, koja je standardna članica reprezentacije i jedna od onih sa najdužim stažom.


NOGOMET – m:tel Prva liga FBiH, 2. kolo, Gračanica, subota, 17:00 h

Bratstvo – Rudar K.  1:1

Bratstvo je nakon pobjede u 1. kolu u gostima protiv ekipe Simm Bau tražilo potvrdu tih bodova na domaćem terenu protiv tradicionalno neugodnog Rudara iz Kaknja. Poveli su domaćini i sve je slutilo na jedan idealan start sezone.Da to ipak ne bude tako na Lukama, pobrinuo se Rudar izjednačujućim golom u drugom poluvremenu. Šteta za domaćine zbog propuštene prilike ali ako treba tražiti nešto dobro onda je to činjenica da Bratstvo nakon 2 odigrana kola ima 4 boda i za sada su bez poraza. Bratstvo je trenutno 3. na tabeli. Gradina je prva sa 6 bodova.

U narednom kolu ekipa gostuje u Konjicu kod Igmana.


RUKOMET – Prijateljska utakmica, Gračanica, subota, 18:00 h

Gračanica – Spačva  29:27

Rukometaši su u 3. pripremnoj utakmici ostvarili drugu pobjedu. Nakon Gradačca savladana je i Spačva iz Vinkovaca. U subotu je u dvorani Luke bilo 29:27 za domaćine. Dobra utakmica, zaslužena pobjeda. Ekipa nastavlja sa pripremama za početak sezone koji je planiran sredinom septembra.


NOGOMET – Druga liga FBiH Sjever, 2. kolo, subota/nedjelja, 17:00 h

  • Mladost M. – Priluk  7:4
  • Orahovica – Lokomotiva (nedjelja)

Mladost je nakon teškog poraza na otvaranju sezone u 2. kolu na domaćem terenu sa visokih 7:4 savladala ekipu Priluka.

U nedjelju komšijski derbi igraju Orahovica i Lokomotiva.


DOBRI NASTUPI MULAHUSEJNOVIĆA I DEDIĆA

Na početku smo pomenuli nastup naše sugrađanke Edine Selimović na Evropskom odbojkaškom prvenstvu. Dobru subotu su zaključili nogometaši Nardin Mulahusejnović i Amar Dedić. Mulahusejnović je u igru ušao sa klupe u pobjedi Kopera protiv Maribora. Koper nakon 5 odigranih kola drži 1. mjesto na tabeli sa 4 pobjede i jednim porazom. Na kontu imaju 13 bodova. Ne sumnjamo da će Mulahusejnović uhvatiti svoj golgeterski ritam koji ga je prošle sezone u dresu iste ove ekipe doveo do titule najboljeg strijelca slovenske lige.

Amar Dedić od ove sezone nastupa za ekipu Wolfsbergera u najvišem rangu austrijskog nogometa, Admiral Bundesligi. Ovaj 19-godišnjak je standardan u ekipi a danas je u pobjedi protiv Admire bio strijelac prvog gola na susretu u 20. minuti. Amar je nasljednik Mulahusejnovića i Šerbečića u mladoj nogometnoj reprezentaciji BiH. Čestitamo.


NOGOMET – Druga liga TK Zapad, 1. kolo, nedjelja, 17:00 h

  • BSK – Stjepan Polje
  • Jedinstvo L. – Mladost B.
  • Pribava – Željezničar

U 1. kolu Druge lige TK Zapad ovoga vikenda sastaju BSK-Stjepan Polje, Jedinstvo L-Mladost B te Pribava-Željezničar.


MALONOGOMETNI TURNIRI U STJEPAN POLJU I PRIBAVI

U petak i subotu će na poligonu kod osnovne škole u Stjepan Polju biti održan 3. po redu memorijalni malonogometni noćni turnir pod nazivom „Hare živiš“ koji se igra u znak i sjećanje na prerano preminulog mladića Harisa Kahrimanovića.

Domaćin i organizator je Udruženje građana Smrekvik iz Stjepan Polja uz podršku Grada Gračanica. Turnir počinje u petak u 16 sati dok je završnica planirana za subotu.

A u subotu će i u Pribavi biti održan memorijalni turnir na poligonu Azem kod osnovne škole. Početak je u 16 sati.


ŠKOLA PLIVANJA

Za kraj dodajmo da u ponedjeljak počinje i tradicionalna škola plivanja na bazenima Terme.

Slični postovi

Back to top button