Adi i Dino – Naš ponos

Rukometna reprezentacija BiH ima priliku po prvi put u historiji da se plasiran na Evropsko prvenstvo

NOGOMETNA REPREZENTACIJA PORAŽENA SINOĆ OD ITALIJE 2:1

Sinoć je na terenu bila nogometna reprezentacija BiH. Za razliku od užasnog nastupa i poraza protiv Finske sinoć su reprezentativci odigrali možemo reći veoma dobru utakmicu ali su ipak poraženi i to nakon vodstva. Povela je BiH preko Džeke. Insigne je početkom drugog poluvremena izjednačio a Veratti u samom finišu postavio konačnih 2:1 za domaćine. Imala je BiH puno dobrih prilika za drugi gol ali nije se dalo. Šteta zbog poraza ali ako u nastavku kvalifikacija nastave igrati ovako, problema ne bi trebalo biti. Na ruku nam itekako ide poraz Grčke na domaćem terenu od Armenije. Gosti su pobijedili 3:2.

RUKOMETAŠI VEČERAS IMAJU PRILIKU DA ISPIŠU HISTORIJU

Večeras će na terenu biti rukometna reprezentacija BiH. Od 20 sati rukometaši u Mejdanu igraju protiv Bjelorusije. U rukometnoj reprezentaciji su dvojica Gračanlija, članova Rukometnog kluba Gračanica – golman i kapiten ekipe Admir Ahmetašević i najbolji strijelac Premijer lige BiH Dino Hamidović.

Rukometaši su na pragu plasmana na Evropsko prvenstvo. Prvi put u historiji. Ukoliko večeras pobijede i definitivno su na prvenstvu. Ulog je ogroman. Mi se nadamo da će rukometaši pobijediti i ispisati nove svijetle stranice u historiji BH rukometa. Posebno nas raduje što će dio te historije biti i dvojica Gračanlija, “hobotnica” i “haubica”, Adi i Dino.

Njihovim pozivom i nadamo se nastupom za reprezentaciju još uvijek nije završena ovosezonska gračanička rukometna bajka. Uživajmo u njoj još malo.

Na čast i ponos našim reprezentativcima, klubu, trenerima, roditeljima…

IZVIĐAČ JE PRVAK BiH

Rukometaši Izviđača su prvaci BiH. Sinoć su u 3. utakmici finala savladali Borac te sa 2:1 u finalnoj seriji osvojili titulu.

Prvak nažalost nije postala Gračanica koja je bila najbolja nakon 26 odigranih kola. Prvak je Izviđač koji je odigrao SAMO sedam (7) utakmica za titulu…